Pohon všech kol není nedostupný luxus. Toto je 10 nejlevnějších čtyřkolek v Česku

Jan Matoušek Jan Matoušek
27. 1. 2019 7:20
Pohon všech kol. Prvek, který dnes není dostupný ani u mnohých aut typu SUV, které na první pohled vypadají, že zdolají více než jen polní cestu. A pokud ho SUV mají, většinou jde o dražší verze. V následující galerii jsme se ale zaměřili na přesný opak. Podívejte se, které nové modely s pohonem všech kol jsou na českém trhu absolutně nejlevnější. Poměrně dominantní je v tomto žebříčku japonské Suzuki, úplně nejlevnější ale není.

Na kompletní přehled aut s pohonem všech kol a cenou do 600 tisíc korun se podívejte zde.

Foto: SsangYong

SsangYong Tivoli - 413 700 Kč

Rozměry (d/š/v): 4195/1795/1590 mm
Rozvor: 2600 mm
Kufr: 327/1018 l
Motor: 1.6 e-XGI (94 kW)
Převodovka: šestistupňová automatická
Cena: 413 700 Kč

Druhým modelem exotického korejského nováčka v žebříčku je malé SUV Tivoli - kratší verze řady XLV. Ve svém segmentu jde s pohonem všech kol spíše o unikát. Podobně jako u XLV, ani u Tivoli cestu do žebříčku nezhatil fakt, že pohon všech kol je podmíněn příplatkem 29 900 korun za šestistupňovou automatickou převodovku. S výbavou je potom stejné jako u většího sourozence - rádio v základu u nejlevnější čtyřkolky není ani za příplatek. Oba modely mají také, možná trochu překvapivě, atmosféricky plněnou jednotku.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy