Pohon všech kol není nedostupný luxus. Toto je 10 nejlevnějších čtyřkolek v Česku

Jan Matoušek Jan Matoušek
27. 1. 2019 7:20
Pohon všech kol. Prvek, který dnes není dostupný ani u mnohých aut typu SUV, které na první pohled vypadají, že zdolají více než jen polní cestu. A pokud ho SUV mají, většinou jde o dražší verze. V následující galerii jsme se ale zaměřili na přesný opak. Podívejte se, které nové modely s pohonem všech kol jsou na českém trhu absolutně nejlevnější. Poměrně dominantní je v tomto žebříčku japonské Suzuki, úplně nejlevnější ale není.

Na kompletní přehled aut s pohonem všech kol a cenou do 600 tisíc korun se podívejte zde.

Foto: Eva Srpová

Dacia Duster - 340 900 Kč

Rozměry (d/š/v): 4341/1804/1693 mm
Rozvor: 2674 mm
Kufr: 445/1478 l
Motor: 1.6 SCe (84 kW)
Převodovka: šestistupňová manuální
Cena: 340 900 Kč

Nejlevnější rodinné auto s pohonem všech kol na českém trhu je bez překvapení Dacia Duster. Rumunské SUV má příznivou cenu jako jeden z největších strůjců svého úspěchu. Pod kapotou mu tepe atmosférický motor a na rozdíl od sourozence s pohonem předních kol má čtyřkolka šest převodových stupňů. Již zmíněná nízká cena je ale trochu vykoupena výbavou - pohon všech kol je dostupný od druhé výbavy Essential, která sice má rádio, připlácí se ale například za klimatizaci i tempomat. O 22 tisíc korun dražší třetí výbavový stupeň Comfort ale tyto (i další prvky) nepostrádá. Jaká je Dacia Duster při dlouhodobém užívání se dozvíte tady.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy