Pohon všech kol není nedostupný luxus. Toto je 10 nejlevnějších čtyřkolek v Česku

Jan Matoušek Jan Matoušek
27. 1. 2019 7:20
Pohon všech kol. Prvek, který dnes není dostupný ani u mnohých aut typu SUV, které na první pohled vypadají, že zdolají více než jen polní cestu. A pokud ho SUV mají, většinou jde o dražší verze. V následující galerii jsme se ale zaměřili na přesný opak. Podívejte se, které nové modely s pohonem všech kol jsou na českém trhu absolutně nejlevnější. Poměrně dominantní je v tomto žebříčku japonské Suzuki, úplně nejlevnější ale není.

Na kompletní přehled aut s pohonem všech kol a cenou do 600 tisíc korun se podívejte zde.

Foto: Opel

Opel Mokka X - 521 990 Kč

Rozměry (d/š/v): 4275/1781/1658 mm
Rozvor: 2555 mm
Kufr: 356/1305 l
Motor: 1.4 Turbo (130 kW)
Převodovka: šestistupňová manuální
Cena: 521 990 Kč

Žebříček deseti nejdostupnějších čtyřkolek na českém trhu otevírá Opel Mokka X - jediný vůz, který se v již zmíněném seznamu dostává přes půl milionu korun. Je to přitom, na rozdíl o většiny konkurentů, se silným čtyřválcovým přeplňovaným motorem. Ve výbavě Enjoy nechybí rádio, klimatizace, tempomat či litá kola. Pokud vás zajímá test tohoto Opelu, podívejte se na Vybermiauto.cz.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy