Nejlevnější auta v Česku zdražují. Pod 200 tisíc korun už se nedostane ani Dacia

Jan Matoušek Jan Matoušek
21. 5. 2020 6:02
Přehledům nejlevnějších aut v posledních letech kralovaly Dacie s cenami poměrně hluboko pod hranicí 200 tisíc korun. V posledních týdnech ale i nejlevnější auta zdražila. V cenících jednotlivých značek už nenajdete model s cenou nižší než 200 tisíc korun. Na to, jak aktuálně vypadá přehled nejdostupnějších nových aut dle ceníkových cen, se podívejte do galerie.
Foto: Dacia

Dacia Logan - 211 400 korun

Na korunu stejně jako Sandero stojí i nejlevnější Logan, loni ještě nejdostupnější auto v Česku s cenou necelých 170 tisíc korun. I v tomto případě však Rumuni nabízí nově jako základní výbavu lépe vybavený stupeň Open s rádiem, elektrickými předními okny, diodovým denním svícením, mlhovkami nebo 15palcovými ocelovými koly. Za klimatizaci se však podobně jako u Sandera v základu připlácí.

Motorově je Logan taktéž shodný se Sanderem čili má 54kW litrový motor. Jedinou výraznější změnou tak zůstává karoserie typu sedan - těch na českém trhu v posledních letech výrazně ubývá.

 

Právě se děje

před 15 minutami

V rybníku na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil dvaačtyřicetiletý muž

V rybníku u obce Bílý Kámen na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil muž narozený v roce 1979. Jeho tělo vytáhli z vody policejní potápěči dnes asi v 00:30. Pro potvrzení příčiny úmrtí bude nařízená pitva. ČTK to řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie se o události dozvěděla po 18:00. Dva muži se šli koupat do rybníku Lomák. "Jeden vlezl do vody a měl plavat a druhý po chvíli zjistil, že už ho na hladině nevidí, tak to oznámil policii, spustilo se pátrání," řekla Čírtková.

K rybníku přijeli hasiči, policisté i jejich potápěči. "V nočních hodinách, kolem 00:30 bylo skutečně nalezeno tělo utonulého muže - zřejmě utonulého, taky mohl mít zdravotní potíže," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy