Nejlevnější cesta k pohonu všech kol. Těchto deset modelů podzimní počasí nepřekvapí

Jan Matoušek Jan Matoušek
28. 9. 2022 6:02
Podzimní počasí opět naplno udeřilo a auta bez střechy začínají pomalu střídat modely s pohonem všech kol. Právě na kluzkém povrchu jejich vlastnosti vyniknou nejlépe. Jenomže podobně jako celý trh, i čtyřkolky rok od roku zdražují. Vidět je to i v následujícím přehledu nejlevnějších aut s pohonem všech kol na českém trhu.
Foto: Toyota

Toyota Yaris Cross - 635 000 Kč

Malé SUV od Toyoty se jako jedno z mála ve svém segmentu nabízí i s pohonem obou náprav. Takový Yaris Cross ovšem startuje na 635 tisících korunách, což je o 20 tisíc korun více než loni v listopadu, kdy redakce Aktuálně.cz podobný přehled dělala naposledy. Prostor pod kapotou přitom i nadále vyplňuje hybridní patnáctistovka s výkonem 85 kW, která je kombinovaná s automatickou převodovkou s plynule měnitelným převodem.

Nezměnila se ani nejnižší výbava, v níž je Yaris s pohonem obou náprav k dispozici, a sice minimálně druhý stupeň Comfort. Ten obsahuje mimo jiné nouzové brzdění, pomocníka pro jízdu v pruhu, adaptivní tempomat, rádio s osmipalcovou obrazovkou, automatickou klimatizaci, couvací kameru nebo mlhovky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Turecku našli patrně nejstarší rytinu s příběhem, zobrazuje muže a zvířata

Archeologové v Turecku objevili zřejmě nejstarší umělecké zobrazení příběhové scény, kamenný panel s rytinami ukazuje divoká zvířata a muže, který se drží za penis. Podle nich neolitický reliéf vznikl nejspíše kolem roku 11 000 před naším letopočtem a pravděpodobně odráží proměňující se vztah zvířat a člověka v době, kdy začaly během tak zvané neolitické revoluce vznikat první usedlé společnosti založené na zemědělství.

Archeologové o nálezu kamenné lavice s rytinami v lokalitě Sayburç na jihovýchodě Turecka informovali v odborném magazínu Antiquity.

Podle nich je odkryté zobrazení nejstarším, u kterého lze vysledovat časovou následnost jednotlivých scén, které tak vyprávějí ucelený příběh. "Můžeme se domnívat, že se tady začal formovat jakýsi komplexní příběh, že byl rozhodující pro formování ideologie dané komunity a byl předáván dalším generacím," citoval server The Art Newspaper vedoucí výzkumu, archeoložku Eylem Özdoganovou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy