Nejlepší rodinné auto? Škoda Roomster

Tomáš Rybecký
7. 6. 2012 8:32
Expozice Škody na autosalonu AMI v Lipsku zaujala názvem Die Štadt
Foto: Aktuálně.cz

Škoda Auto se na autosalonu v Lipsku pochlubila nejen modelem Citigo, který zde měl německou premiéru, ale především tím, že všechny její modely patří k nejhospodárnějším. Kvality nového miniauta Citigo si mohli návštěvníci autosalonu v praxi vyzkoušet na volném prostranství, určeném pro testování vozidel. Tam pro ně Škoda ve spolupráci s autoklubem AvD uspořádala soutěž v parkování.

Škoda Roomster ovládla soutěž o rodinná auta

Škoda ale především triumfovala v anketě Rodinné auto roku, kterou vyhlásila společnost TÜV Süd ve spolupráci s časopisem AutoStrassenverkehr. Ankety se zúčastnilo 14 900 čtenářů a jejich přízeň si získalo celkem 136 modelů se zavazadlovým prostorem nejméně 400 l a vybavené stabilizačním systémem ESP. Tím byla zdůrazněna nejen praktičnost hodnocených vozů, ale také jejich bezpečnost, kterou přes 60 % německých řidičů pokládá za důležité kritérium.

Jako nejlepší rodinné auto v cenové kategorii do 15 000 eur zvolili Škodu Roomster. Roomster získal 22,3 % hlasů, přičemž za ním se umístila Škoda Fabia Combi se ziskem 22,0 %! Na třetím místě skončila Dacia Duster s 15,6 % hlasů.
Mezi vozy s cenou do 20 000 eur vyhrála Škoda Octavia Combi se ziskem 15,6 % hlasů. Až za ní skončily Ford C-MAX s 9,9 % a Volkswagen Golf Variant s 9,3 %.
V kategorii do 25 000 eur vyhrála Škoda Superb Combi se ziskem 15,8 % následovaná Opelem Zafira Tourer s 12,9 % a Volkswagenem Touran, který získal 11,6 %.
Pro rodiny připravené investovat až 30 000 eur se jako nejlepší volba ukazuje Ford S-MAX (11,0 %) těsně následovaný Volkswagenem Passat Variant (10,7 %) a Audi A4 Avant (10,4 %).
Ve vyšší střední třídě s cenou do 35 000 eur si získal největší přízeň Volkswagen Multivan se 28,7 % s odstupem před Audi Q5 (15,5 %) a BMW 3 Touring (11,8 %).
Nejsuverénnějším vítězem se stalo Audi A6 Avant, které v kategorii do 40 000 eur získalo 38,2 %.

Vrcholná kategorie nad 40 000 eur přinesla úspěch pro BMW 5 Touring se 16,4 % odevzdaných hlasů před Mercedesem třídy E (13,2 %) a Volkswagenem Touareg (10,5 %).

Hermann Schmitt, mluvčí Škoda Auto Deutschland
Hermann Schmitt, mluvčí Škoda Auto Deutschland | Foto: Aktuálně.cz

Hermann Schmitt: "Škoda Auto je ideální pro rodiny"

Ceny pro všechny tři vozy Škoda převzal mluvčí společnosti Škoda Auto Deutschland Hermann Schmitt: "Je to skvělý výsledek, který nám udělal velkou radost. Naše vozy Poskytují dostatek místa, nejlepší kvalitu a nejmodernější kvalitu, a to vše při vynikajícím poměru ceny a nabízené hodnoty. To je pro rodiny samozřejmě velmi zajímavé."

--------------------------------------------------------------------------------

Prodej aut Škoda Roomster.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Policisté v Paříži zastřelili muže, který je chtěl napadnout nožem

Pařížští policisté v pátek zastřelili muže, který je v obchodní čtvrti La Défense ohrožoval nožem. Uvedla to agentura Reuters. Hlídka podle agentury AFP vyvázla bez zranění.

Na přítomnost muže vyzbrojeného nožem na náměstí v La Défense upozornila policii místní ostraha. Poté, co na místo dorazila tříčlenná policejní hlídka, aby zkontrolovala situaci, muž se k policistům podle svědků rozběhl, mával nožem a křičel "Jdu vás zabít!". Policisté vystřelili sedmkrát. Dvě kulky zasáhly muže s nožem do hrudi a do stehna. Dotyčný u sebe neměl žádné doklady.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Banky a spořitelny v Česku se vyplatí. Za tři čtvrtletí dělá čistý zisk 70 miliard

Bankám a spořitelnám v Česku za tři čtvrtletí 2019 stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 7,74 miliardy Kč na 70,35 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Bilanční suma ke konci září činila 8,038 bilionu korun, což je proti konci roku 2018 nárůst o 558 miliard korun.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Zeman sněmovně navrhl na post ombudsmanky bývalou ministryni spravedlnosti a vládní zmocněnkyni pro lidská práva Helenu Válkovou (ANO).

před 25 minutami

Prezident Zeman podepsal státní rozpočet na příští rok, počítá se schodkem 40 miliard

Prezident Miloš Zeman v pátek podepsal státní rozpočet na příští rok se schodkem 40 miliard korun, což je stejně jako letošní schválený schodek. Informoval o tom prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman řekl již v říjnu při prvním čtení rozpočtu ve sněmovně, že pokud ho sněmovna schválí, pak jej podepíše. Vyjádřil však výhrady k rozsahu podpory obnovitelným zdrojům energie a k počtu státních úředníků.

Celkové výdaje rozpočtu představují 1,618 bilionu korun a příjmy 1,578 bilionu korun. Mezi hlavní výdajové priority vlády v návrhu státního rozpočtu na příští rok patří zvýšení starobních důchodů, větší objem peněz na platy ve školství, zvýšení rodičovské nebo posílení rozpočtu ministerstva obrany. Průměrný důchod se má zvýšit v příštím roce asi o 900 korun.

Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je rozpočet prorůstový a proinvestiční. Opozice ho naopak kritizovala. Vládě vytýkala například, že v době růstu netvoří rezervy a málo investuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Alitalia zrušila kvůli stávce přes 350 letů, jeden do Prahy

Italská letecká společnost Alitalia dnes kvůli jednodenní stávce svých zaměstnanc zrušila přes 350 letů, včetně jednoho spoje do Prahy. Stávky vyhlášené čtveřicí odborů kvůli nejasné budoucnosti ztrátové firmy se vedle jejích pracovníků účastní také zaměstnanci letišť Malpensa v Miláně a Fiumicino v Římě a aerolinií Air Italy. Protest ovlivní i některé sobotní lety. Stávka zaměstnanců nízkorozpočtové aerolinky Easyjet, kteří se původně měli k protestu přidat, byla ale nakonec přesunuta až na 14. února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy