Nejkultovnější auta z filmů a seriálů. Některá mluví, jiná dokážou plout pod vodou

Jan Matoušek Jan Matoušek
22. 11. 2018 6:03
Některé filmy se bez aut neobejdou. Vozidla v nich přitom nehrají jen roli rekvizity, ale naopak jednu z hlavních rolí. Z mnohých se pak stanou tak kultovní kousky, že ovlivní celou značku či směr, jímž se nějaké automobilové odvětví vydá. Vybrali jsme ta nejkultovnější auta z filmů a seriálů, bez nichž si ona díla snad ani neumíme představit.
Foto: Ford

Ford Mustang GT

Jaká je nejlegendárnější automobilová honička všech dob? Pravděpodobně ta z Bullittova případu, v níž se Steve McQueen jako Frank Bullitt nahání v zeleném Mustangu GT téměř deset minut v ulicích San Francisca s černým Dodgem Charger R/T. Ze silného Fordu se díky této scéně stala kultovní záležitost, na což často vzpomíná i samotná automobilka. Naposledy na začátku letošního roku uvedla u příležitosti padesátého výročí premiéry snímku limitovanou edici Mustang Bullitt ve stejné zelené barvě a s mnoha logy, která na odkazují na původní filmovou detektivku.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy