Nejkultovnější auta z filmů a seriálů. Některá mluví, jiná dokážou plout pod vodou

Jan Matoušek Jan Matoušek
22. 11. 2018 6:03
Některé filmy se bez aut neobejdou. Vozidla v nich přitom nehrají jen roli rekvizity, ale naopak jednu z hlavních rolí. Z mnohých se pak stanou tak kultovní kousky, že ovlivní celou značku či směr, jímž se nějaké automobilové odvětví vydá. Vybrali jsme ta nejkultovnější auta z filmů a seriálů, bez nichž si ona díla snad ani neumíme představit.
Foto: Ford

Ford Mustang GT

Jaká je nejlegendárnější automobilová honička všech dob? Pravděpodobně ta z Bullittova případu, v níž se Steve McQueen jako Frank Bullitt nahání v zeleném Mustangu GT téměř deset minut v ulicích San Francisca s černým Dodgem Charger R/T. Ze silného Fordu se díky této scéně stala kultovní záležitost, na což často vzpomíná i samotná automobilka. Naposledy na začátku letošního roku uvedla u příležitosti padesátého výročí premiéry snímku limitovanou edici Mustang Bullitt ve stejné zelené barvě a s mnoha logy, která na odkazují na původní filmovou detektivku.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Sokolovská uhelná jde do útlumu, stovky lidí přijdou o práci

Těžební firma Sokolovská uhelná a.s. (SUAS) začne s postupným útlumem a v příštích dvou letech by z ní měla odejít až tisícovka zaměstnanců. Důvodem je tlak na omezení těžby a zpracování uhlí a související ceny emisních povolenek. Nyní firma zaměstnává asi 3000 lidí, dalších téměř 700 pracuje v dceřiných firmách. Potvrdil to předseda dozorčí rady společnosti a hlavní majitel Sokolovské uhelné František Štěpánek. Kraj chce s úřadem práce zajistit rekvalifikace nebo kontaktní místo pro zaměstnance, kteří u SUAS skončí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy