Nejkrásnější VW Passat už bez větrného jména. Je jen CC

Radek Pecák Radek Pecák
19. 3. 2012 7:06
Na nutnost zastavit a dát si kávu unaveného řidiče upozorní každý vyrobený Volkswagen CC
Foto: VW

Nejkrásnější Passat všech dob, neboli čtyřdveřové kupé, se od nynějška jmenuje jen Volkswagen CC. O jméno Passat přišel při faceliftu.

Ten samozřejmě upravil podobu přídě do nyní obvyklé linie značky a přidal řadu technických vychytávek.

Také se zapracovalo na odhlučnění interiéru. Například přidáním stříbrné fólie mezi vrstvy skla, a instalací řady těsnících materiálů pod karosérii.

Řada elektronických systémů je nyní ve standardu. Například monitorování stavu bdělosti řidiče (podle způsobu jízdy), což vyhodnocuje elektronika, dále systém Side Assist Plus kombinovatelný s funkcí Lane Assist. Vůz tedy nejenže upozorní řidiče na vůz v mrtvém úhlu a při nepozornosti udrží vůz bezpečně v jízdním pruhu, ale také varuje řidiče a dokonce samočinně vrací auto zpět do svého pruhu v okamžiku, kdy zjistí, že vedle jede jiný vůz.

Systém čtení značek spolupracuje i s dešťovým senzorem

CC také nyní umí číst dopravní značky a samočinně zacloňovat (mechanickou clonou) stále zapnutá dálková světla, pokud kamera rozezná přijíždějící protijedoucí vůz nebo přiblížení k jinému autu zezadu.

Cena Volkswagenu CC na českém trhu začíná na částce 709900 Kč. To je za verzi s motorem 1,8 TSI s manuální převodovkou. Nejlevnější dieselová varianta s motorem 2,0 TDi je jen o 22 tisíc korun dražší.

Ve výbavě posádka nalezne kola z lehkých slitin, elektronickou parkovací brzdu, dvouzónovou klimatizaci, kožený multifunkční volant a již zmíněné monitorování bdělosti řidiče.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Při požáru panelového domu v Kladně zemřela žena, 14 zraněných

Při požáru panelového domu v Kladně v noci na dnešek zemřela žena. Zraněno bylo 14 lidí a hasiči evakuovali 115 lidí. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hasiči na místo vyjížděli před 03:30. "V době příjezdu hasičů byl byt v 11. patře požárem kompletně zasažen a požár se rozšířil i do bytu nad ním do 12. patra," uvedl Svoboda. Na místě zasahovaly desítky hasičů, zhruba po hodině byl oheň pod kontrolou.

"V bytě zasaženém výbuchem a následným požárem nalezena žena ročník 1958 bez známek života. Další osoba z tohoto bytu, muž ročník 1958 z bytu vyběhl ven, nyní je s popáleninami hospitalizován," informovali policisté na twitteru.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové bylo na místě 13 posádek záchranářů. Ošetřili 13 lidí, kteří se nadýchali kouře, po nezbytné péči na místě pak většinu převezli do kladenské nemocnice. "Jedna osoba byla vážně popálená. Po intenzivní péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci byla převezena do pražské nemocnice Vinohrady," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy