Nejdražší auta z českých automobilek: Na prvním místě není ani Škoda, ani Hyundai

Jan Matoušek Jan Matoušek
14. 11. 2018 6:04
Česká republika dnes patří ke světovým automobilovým velmocím. Pravidelně tu vzniká přes milion osobních vozidel ročně. Největším producentem je Škoda následovaná Hyundai a kolínskou automobilkou TPCA. V Česku vznikají ale třeba také dva modely Seatu. A právě jeden ze Seatů, SUV Ateca, brzy dostane sportovní verzi Cupra. Ta stojí bezmála 1,2 milionu a je nejdražším osobním autem produkovaným v České republice. Jaké další modely následují? Podívejte se do galerie.
Foto: Hyundai

9. Hyundai i30 N - 779 990 Kč

I na deváté pozici je Hyundai i30, tentokrát s karoserií hatchback. Jedná se o sportovní provedení N, navíc v silnější verzi Performance za 779 990 korun. Ta se vyznačuje především přeplňovaným dvoulitrovým benzinovým motorem o výkonu 202 kW (standardní verze má 184 kW) v kombinaci se šestistupňovou manuální převodovkou. Tato kombinace stačí ke zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,1 sekundy a maximální rychlosti 250 km/h. Mimo to má sportovní verze také posílené brzdy, 19palcová kola, diferenciál s omezenou svorností nebo výztuhu v zavazadlovém prostoru.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy