Nejčistší a nejšpinavější auta roku 2018: Nejekologičtější Škoda je Fabia s tříválcem

Martin Přibyl Martin Přibyl
7. 2. 2019 6:03
Německý autoklub ADAC již řadu let hodnotí nová auta podle toho, jak moc ovlivňují klimatickou změnu a kolik vypouští škodlivin. Vloni jeho EcoTestem prošlo 109 vozů. Jakému byly podrobeny procesu a jak si vedly? Který získal titul nejčistšího a který je naopak tím nejméně ekologickým? Jak dopadly zatracované diesely a jak škodovky? Podívejte se do přehledu.
Foto: Volkswagen

2. Volkswagen e-up!

Na druhém místě je menší z elektromobilů od Volkswagenu: e-up!. Důvodem je to, že jeho spotřeba elektrické energie je paradoxně o něco horší než v případě elektrického Golfu. Větší brácha spotřebuje 17,3 kWh / 100 km, kdežto e-up! 17,7 kWh / 100 km. To podle německého energetického mixu odpovídá emisím CO2 100, resp. 102 g/km.

Emise CO2 Emise škodlivin Celkové hodnocení
49 50 99
 

Právě se děje

před 34 minutami

Spolupracovnice Navalného Sobolová zastavila svoji předvolební kampaň

Spolupracovnice ruského opozičního představitele Alexeje Navalného Ljubov Sobolová oznámila na facebooku, že zastavuje svoji kampaň před zářijovými volbami do Státní dumy. K tomu rozhodnutí ji podle jejích slov dovedly obavy o bezpečnost svých podporovatelů v situaci, kdy vláda pronásleduje své oponenty, i skutečnost, že jí jako spolupracovnici organizace, která byla prohlášena za extremistickou, kandidovat zakazuje zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy