Místa, kde se často bourá. Toto jsou nové nejnebezpečnější křižovatky v Česku

Eva Srpová Denis Chripák Eva Srpová, Denis Chripák
19. 5. 2020 6:02
Podrobný přehled míst, kde v Česku v loňském roce docházelo k častým nehodám s těžkými zdravotními následky nebo smrtí vydala pojišťovna Allianz. Seznam nebezpečných míst na silnicích vychází z údajů veřejně dostupné databáze dopravních nehod evidovaných Policií ČR, následně zpracovaných podle přesně stanovené metodiky. Podívejte se do přehledu, kde byste měli být za volantem obzvlášť obezřetní.

Mapa nejrizikovějších míst v Česku

markerza rok 2019 markerza rok 2016-2018 markeropravené lokality

Nejrizikovější místa v Česku za rok 2019

Metodika, podle které se sestavuje přehled Allianz Automapy s nejvíce rizikovými místy na českých silnicích, vychází z evidence nehod a jejích následků vždy v jednom kalendářním roce.

Mezi nejvíce rizikové lokality se zařadí tehdy, pokud v konkrétním úseku došlo alespoň ke dvěma na sobě navzájem zcela nezávislým dopravních nehodám s těžkými zdravotními následky nebo smrtí a mezi nimiž zároveň nebyla vzdálenost větší než 100 metrů. Analýza se týká nehod na dálnicích, rychlostních silnicích a silnicích I. třídy.

Allianz sestavuje přehled od roku 2016 projekt se zabývá hledáním nových rizikových míst. Upozorňuje tak na lokality, které nebyly od roku 2016 identifikovány v žebříčcích nehodovosti, avšak v roce 2019 splnily daná kritéria.

Z top desítky nejnebezpečnějších úseků se v roce 2019 dva objevily ve Středočeském, dva v Libereckém, a dva v Jihočeském kraji. Po jedné příčce obsadily kraje Královéhradecký, Pardubický, Ústecký a Vysočina. Kde přesně k nehodám často dochází, si můžete prohlédnout v infografice.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 8 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
Další zprávy