Návrat Jozefa Kabaně do VW potvrzen. Je součástí velké rošády na vedoucích postech

Martin Přibyl Martin Přibyl
5. 12. 2019 15:57
Automobilka Volkswagen dnes v tiskové zprávě oficiálně potvrdila návrat Jozefa Kabaně, bývalého šéfdesignéra značky Škoda, kde vytvořil mj. třetí generace modelů Octavia a Superb. Jeho návrat zamíchá s pozicemi na vedoucích designérských postech v koncernu.
Foto: Škoda

Kabaň, který má na svědomí i supersportovní Bugatti Veyron, se do koncernu vrací po krátké epizodě u BMW a Rolls-Roycu. Ve VW stane náhradou za sedmapadesátiletého Klause Bischoffa, který se z pozice šéfa návrhářů u značky VW po dvanácti letech přesune na místo šéfdesignéra celého stejnojmenného koncernu.

V té vystřídá Michaela Mauera, který od roku 2016 zastával nejvyšší pozici mezi designéry celého koncernu a kromě toho byl (od roku 2004) zodpovědný za vozy sportovní značky Porsche. K té se Mauer nově vrací na plný úvazek.

Zatímco Bischoffova kariéra je celá spojena s koncernem VW, Michael Mauer působil i u Mercedesu nebo General Motors.

Ostatní šéfdesignéři hlavních koncernových značek zůstávají na svých místech. Domácí Škodu povede nadále Oliver Stefani a Seat Alejandro Mesonero-Romanos.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Muž se zákazem řízení srazil v Ústí nad Labem policistu

Policistu dnes srazil v Londýnské ulici v Ústí nad Labem jednačtyřicetiletý řidič, který nerespektoval výzvu k zastavení a začal policistům ujíždět. V ulici svým vozem s německou poznávací značkou také naboural několik dalších aut. Policie po jeho zadržení zjistila, že muž českého původu má zákaz řízení, řidič se odmítl podrobit testu na drogy. Zraněného policistu si převzala záchranná služba. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytla záchranná služba a policie.

"Mohu potvrdit, že jsme odvezli jednoho policistu," řekl ČTK mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Závažnost zranění nechtěl specifikovat. Policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla ČTK, že incident se stal krátce po 14:00. Dodala, že se k věci zatím nemůže blíže vyjádřit kvůli vyšetřování. "V tuto chvíli nelze předjímat, jak celá věc bude kvalifikována, případně jaký trest bude řidič mít," dodala Hyšplerová.

Další zprávy