Nahlédli jsme pod pokličku techniky Subaru, značky, která dělá všechno jinak než ostatní

Eva Srpová Eva Srpová
14. 6. 2018 15:40
Japonská značka Subaru je nejen v Česku, ale i v celé Evropě poměrně malým hráčem. Má ale dost skalních fanoušků. Mnoho unikátních technických řešení totiž u žádného jiného velkého výrobce nenajdete. Sestavili jsme nejzajímavější informace o technologiích, kterými se tolik liší, a také o tom, co ji teď s přechodem na přísnější emisní normy čeká.
Foto: Subaru

"Pro Subaru je ale Evropa stále důležitá, protože dříve či později se přísné emisní normy přenesou i na další trhy. Pro Evropu se už nehomologují dieselová Subaru Euro 6d (tato norma vejde v platnost v příštím roce), ale vozy Euro 6c se budou dodávat do Austrálie," říká Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí českého zastoupení Subaru.

Zároveň připomíná, že v Kalifornii, která je tradičně považovaná za jeden z nejpřísnějších trhů, co se ekologičnosti aut týče, vláda také zohledňuje NOx, proto je Subaru v USA prodejně úspěšné. Zajistit, aby všechny aktuální vozy splňovaly supernízké hodnoty emisí, by však značku stálo příliš velké investice. Mimochodem, jediná továrna mimo Japonsko je právě v Americe ve státě Indiana. Tamní fabrika ovšem nepokrývá celou poptávku na americkém trhu.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Exhejtman Zimola chce jako člen ČSSD kandidovat za Změnu 2020 v krajských volbách

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola hodlá v krajských volbách v příštím roce kandidovat za hnutí Změna 2020. Jedná se podle něj o hnutí členů ČSSD i nestraníků. Za Změnu 2020 by mohli kandidovat i někteří další lidé z vedení jihočeské sociální demokracie.

"Nemáme v plánu střílet do nohy ČSSD a ani stranu nějak štěpit. Je to určitá vize, s níž chceme do voleb jít, a vycházíme z modelu, který využil Michal Šmarda," uvedl Jiří Zimola. Řekl, že Šmarda loni v komunálních volbách v Novém Městě na Moravě jako člen sociální demokracie vedl formaci Lepší Nové Město a stal se starostou. Předseda jihočeské ČSSD dodal, že Změna 2020 se otevře i adeptům z řad nestraníků, kteří prý nechtějí figurovat na kandidátní listině sociální demokracie.

Další zprávy