Na západ od českých hranic vám pivo za volantem projde. Víte, jaké jsou limity alkoholu v zemích EU?

V Rakousku od 1. srpna na vybraných úsecích testují povolenou rychlost 140 km/h. Limit pro alkohol je 0,5 promile.
Bulharsko - 0,5 promile
Česká republika - nulová tolerance
Dánsko - 0,5 promile
Estonsko - 0,2 promile
Foto: Asfinag
Jan Markovič Jan Markovič
8. 8. 2018 6:02
Většina evropských zemí dovoluje 0,5 promile alkoholu za volantem. Nulovou toleranci k němu mají kromě Česka ještě ve třech dalších státech bývalého východního bloku. Pozor také tam, kde platí 0,2 promile, což je přibližná tolerance měřicího přístroje. Takové státy jsou tři. Projděte si následující přehled.
 

Právě se děje

před 9 minutami

ČSÚ: Důvěra v ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla

Důvěra v českou ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla. Souhrnný indikátor důvěry se snížil proti prosinci o 1,3 bodu na 87,3 bodu. Klesla důvěra u podnikatelů, ještě výrazněji se snížila u spotřebitelů. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad.

"Začátek roku se nesl ve znamení poklesu důvěry ve všech sledovaných odvětvích ekonomiky. Podnikatelé napříč odvětvími negativně hodnotí svoji ekonomickou situaci nebo stávající poptávku," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst. "Již tak velké obavy spotřebitelů ze zvýšení nezaměstnanosti dále rostly, ruku v ruce s obavami ze zhoršení celkové ekonomické situace," dodal.

Indikátor důvěry podnikatelů se proti prosinci snížil o 0,7 bodu na 87,1 bodu, u spotřebitelů klesl o 3,5 bodu na 88,5 bodu. Údaje za prosinec se změnily spolu s tím, jak ČSÚ v lednu čísla pravidelně přepočítává.

Zdroj: ČTK
Další zprávy