Na západ od českých hranic vám pivo za volantem projde. Víte, jaké jsou limity alkoholu v zemích EU?

V Rakousku od 1. srpna na vybraných úsecích testují povolenou rychlost 140 km/h. Limit pro alkohol je 0,5 promile.
Bulharsko - 0,5 promile
Česká republika - nulová tolerance
Dánsko - 0,5 promile
Estonsko - 0,2 promile
Foto: Asfinag
Jan Markovič Jan Markovič
8. 8. 2018 6:02
Většina evropských zemí dovoluje 0,5 promile alkoholu za volantem. Nulovou toleranci k němu mají kromě Česka ještě ve třech dalších státech bývalého východního bloku. Pozor také tam, kde platí 0,2 promile, což je přibližná tolerance měřicího přístroje. Takové státy jsou tři. Projděte si následující přehled.
 

Právě se děje

před 44 minutami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy