Nissan přiveze pohár pro vítěze Ligy mistrů v elektromobilu

Radek Pecák Radek Pecák
29. 5. 2015 16:31
Trofej pro vítěze nejprestižnější evropské klubové fotbalové soutěže přiveze na stadion v Berlíně elektrická dodávka NV 200.
Tento cenný pohár se dopraví na finále bez vypuštěných emisí CO2.
Tento cenný pohár se dopraví na finále bez vypuštěných emisí CO2. | Foto: UEFA

Především elektromobily hodlá japonská automobilka Nissan prezentovat během finále fotbalové Ligy mistrů UEFA, které se bude hrát příští sobotu v Berlíně.

Nissan, který je oficiální partnerskou automobilkou Ligy mistrů UEFA a zároveň výrobcem nejprodávanějšího elektromobilu na světě, dodá asociaci UEFA a přidruženým sponzorům více než 100 čistě elektrických vozů. Ty poslouží k přepravě hostů a oficiálních představitelů během příprav berlínského finále.

V rámci další podpory této akce zajistí Nissan instalaci 129 nabíjecích stanic pro elektromobily v okolí mezinárodního berlínského letiště Tegel, dále u řady berlínských hotelů a poblíž Olympijského stadionu. Několik z nich už trvale zůstane městu.

Trofej bude převážet speciálně zkonstruovaný stoprocentní elektromobil Nissan e-NV200. Energii potřebnou k jejímu převozu vyprodukují fanoušci na speciální instalaci při Festivalu Ligy Mistrů

Nissan je oficiálním sponzorem Superpoháru UEFA a Ligy mistrů UEFA se smlouvou na sezony 2014/2015 až 2017/2018.

Před ním byla jedním z hlavních sponzorů značka Ford.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy