Foto: Obří výstava obytných aut je plná novinek, přibývá těch, které umí nabít auto

Foto: Obří výstava obytných aut je plná novinek, přibývá těch, které umí nabít auto
Že stavitelé obytných aut jen nemontují nástavby na podvozky Fiatu Ducato, dokazuje prototyp Knaus E.Power Drive. Ano, mechanický základ tvoří populární italská dodávka, ale pohonné ústrojí vyvíjí firma se specialisty společnosti HWA z Affalterbachu.
Upravený obytný vůz má dva elektromotory a baterii s kapacitou 35 kWh, která se dá dobít za tři hodiny. Je jasné, že něco podobného by pro cestu na dovolenou nestačilo, a kvůli tomu je tu ještě spalovací Wankelův motor, který umí v případě potřeby elektřinu vyrobit.
Podle zástupců výrobce umí obytné auto jet asi 90 minut čistě bezemisně třeba na výletě do centra města. Díky Wankelu ale zvládá ujet až 600 km, aby se s ním dalo dojet do Chorvatska.
Díky baterii navíc vůz může fungovat až pět dní bez připojení k externímu zdroji elektrické energie.
Foto: Caravan Salon Düsseldorf
Martin Přibyl Martin Přibyl
2. 9. 2021 6:01
Místo v hotelu dovolená ve vlastním. Pandemie koronaviru umocnila zájem lidí o obytná auta a přívěsy. Výrobci si mnou ruce a na výstavě Caravan Salon v německém Düsseldorfu vystavují, co mohou nabídnout. Oproti dřívějším ročníkům zabrali o tři čtvrtiny větší plochu. Caravan Salon 2021 probíhá v Německu do neděle pátého září. Podívejte se, co je na místě k vidění.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Bouřky rozvodnily některé toky, dopravu komplikovaly popadané stromy

Bouřky a vydatné večerní deště ve středu večer rozvodnily v Česku některé toky, poničily střechy a komplikovaly dopravu na železnici. V jižních Čechách vystoupaly dva potoky, Křemžský a Zlatý na 3. povodňový stupeň, tedy ohrožení. Obec Ktiš na Prachaticku voda odřízla od okolí, před 23:00 se ale situace uklidnila. Třetího stupně dosáhl večer také potok Botič v Jesenici u Prahy, v osadě Kocanda večer pytlovali.

Silné bouřky dnes přecházejí v pásu od východu Středočeského kraje přes Vysočinu do Pardubického a Královéhradeckého kraje. Podle meteorologů při nich může napršet až 90 litrů na metr čtvereční a řeky odvodňující Šumavu a Novohradské hory mohou dosáhnout i na třetí povodňový stupeň.

Zdroj: ČTK
Další zprávy