Vyznáte se v autech socialistických silnic? Otestujte se v kvízu

Jan Matoušek Jan Matoušek
16. 2. 2019 16:27
Zájem o socialistická auta v posledních letech roste. Jestliže před pár lety se auto z doby nedávno minulé dalo pořídit za pár tisícovek, dnes za něj prodávající chtějí i několik desítek tisíc. Dokonce mírně stoupají i ceny vozů, které před nedávnem chtěli jen lidé z nostalgie, anebo velcí fanoušci. Patříte mezi ty, které zajímají auta ze socialistické éry, nebo si jen chcete zavzpomínat na dobu nedávno minulou? Vyzkoušejte si svou paměť v našem kvízu. Pravidla jsou jednoduchá, stačí podle detailu poznat některý ze socialistických automobilů.
Načítám kvíz
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy