Vyznáte se v autech socialistických silnic? Otestujte se v kvízu

Jan Matoušek Jan Matoušek
16. 2. 2019 16:27
Zájem o socialistická auta v posledních letech roste. Jestliže před pár lety se auto z doby nedávno minulé dalo pořídit za pár tisícovek, dnes za něj prodávající chtějí i několik desítek tisíc. Dokonce mírně stoupají i ceny vozů, které před nedávnem chtěli jen lidé z nostalgie, anebo velcí fanoušci. Patříte mezi ty, které zajímají auta ze socialistické éry, nebo si jen chcete zavzpomínat na dobu nedávno minulou? Vyzkoušejte si svou paměť v našem kvízu. Pravidla jsou jednoduchá, stačí podle detailu poznat některý ze socialistických automobilů.
Načítám kvíz
 

Právě se děje

před 10 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy