Fenomén, na jehož rozšíření měla vliv i romská kultura. Vítejte v muzeu obytných aut

I takto nadšenci dříve cestovali. Především ti, kteří měli v NDR hluboko do kapsy.
Už samotná budova je z architektonického hlediska zajímavá. Je koncipovaná jako dvě okna, kterými se posádka karavanu dívá na svět ven.
Na dvou podlažích se Erwin Hymer Museum snaží zmapovat historii karavaningu. Při průchodu se návštěvník cítí už od začátku na cestě, tak, jako by sám karavanem vyrazil objevovat svět.
Motivací muzea není jen předvést různé karavany a obytné vozy rozmanitého stáří.  Snaží se představit, co vlastně fanoušky tohoto typu cestování baví a proč.
Najdete tu typy "domu na kolech" ze všech koutů světa, ať už ze západní nebo východní Evropy, ale i z USA.
Foto: Eva Srpová
Eva Srpová Eva Srpová
25. 5. 2019 6:44
Pokud někdy budete mít cestu kolem Bad Waldsee, stavte se v muzeu obytných aut, stojí to za to. Erwin Hymer Museum, jež nese název po zakladateli společnosti Hymer, totiž ve futuristické budově mapuje na více než 6000 metrech čtverečních historii karavaningu.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Dálnici D10 uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu

Dálnici D10 ve směru na Prahu uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu, který se převrátil na bok. Část návěsu zasahuje také do jízdního pásu v druhém směru, kde je provoz sveden do jednoho jízdního pruhu. Při nehodě se nákladnímu autu prorazila nádrž a unikala nafta, řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Podle policejní mluvčí Michaely Novákové se kolize obešla bez zranění.

Policisté na místo vyjeli ve 13:30, kamion měl podle polského řidiče technickou závadu. Po nehodě zůstal ležet na středových svodidlech. Podle Novákové byl v podvečer provoz na Prahu jedním pruhem obnoven zhruba na čtvrt hodiny, aby mohla odjet část čekajících aut. "Ale už je to zase zavřené," uvedla mluvčí kolem 18:00.

Další zprávy