Fenomén, na jehož rozšíření měla vliv i romská kultura. Vítejte v muzeu obytných aut

I takto nadšenci dříve cestovali. Především ti, kteří měli v NDR hluboko do kapsy.
Už samotná budova je z architektonického hlediska zajímavá. Je koncipovaná jako dvě okna, kterými se posádka karavanu dívá na svět ven.
Na dvou podlažích se Erwin Hymer Museum snaží zmapovat historii karavaningu. Při průchodu se návštěvník cítí už od začátku na cestě, tak, jako by sám karavanem vyrazil objevovat svět.
Motivací muzea není jen předvést různé karavany a obytné vozy rozmanitého stáří.  Snaží se představit, co vlastně fanoušky tohoto typu cestování baví a proč.
Najdete tu typy "domu na kolech" ze všech koutů světa, ať už ze západní nebo východní Evropy, ale i z USA.
Foto: Eva Srpová
Eva Srpová Eva Srpová
25. 5. 2019 6:44
Pokud někdy budete mít cestu kolem Bad Waldsee, stavte se v muzeu obytných aut, stojí to za to. Erwin Hymer Museum, jež nese název po zakladateli společnosti Hymer, totiž ve futuristické budově mapuje na více než 6000 metrech čtverečních historii karavaningu.
 

Právě se děje

před 18 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy