Čeští řidiči a mlhovky rovná se problém. Světla do mlhy často zapomínají vypnout

Martin Frei Martin Frei
18. 11. 2019 6:02
Sychravé počasí bez jasného slunce, chladné dny, teplotní inverze. Mlhy se vracejí, mohou nás překvapit za kopcem nebo zatáčkou a riziko potrvá až do února. Na místě je nejen zvýšená opatrnost, ale také správné zacházení se světly. Mlhovky odvedou skvělou práci, když je vidět nejhůř, ale o to větší škody napáchají, necháme-li je zapnuté kdykoli jindy.
Foto: Shutterstock

Kdy se mají mlhovky používat? Za mlhy, sněžení nebo hustého deště. České předpisy nespecifikují, kdy je déšť dost hustý, mlha dost silná a obecně co přesně znamená špatná viditelnost. Je to asi dobře, protože vnímavost lidského zraku na zhoršené podmínky je individuální. Není náhodou, že země, které se to pokoušejí přesně stanovit, se vzájemně rozcházejí. V Německu jde o hranici padesáti metrů, zatímco třeba v Británii sto metrů. Každopádně myslete na to, že mlhovky jsou velmi silné. Abyste ostatní neoslňovali, zapínejte je opravdu jen v husté a souvislé mlze, chumelenici nebo průtrži mračen.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Slovenský nejvyšší soud zpřísnil trest vrahovi Kuciaka o dva roky

Slovenský nejvyšší soud ve středu zpřísnil trest vrahovi novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Obžalovanému Miroslavu Marčekovi vyměřil 25 let vězení, tedy o dva roky více než soud první instance, před kterým se Marček k vraždám už dříve přiznal. Přísnější trest žádal prokurátor.

Vůči verdiktu nejvyššího soudu se nelze odvolat. Bývalý voják Marček je druhým z původně pěti obviněných v případu, nad kým slovenské soudy v nejsledovanějším procesu v novodobých dějinách země vynesly pravomocný rozsudek.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Na hladině Bečvy se znovu objevila pěna a uhynulé ryby

Na hladině Bečvy ve Valašském Meziříčí se opět vytvořila pěna. Hlášen je úhyn ryb, zatím jen v nízkém počtu. Inspektoři pro životní prostředí míří na místo.

před 28 minutami

Policie navrhla obžalovat 16 lidí a 5 firem v kauze Via Chem

Královéhradecká krajská policie navrhla obžalovat 16 lidí a pět firem v kauze kolem společnosti Via Chem Group a manipulací insolvenčních řízeních se škodou přes 161 milionů korun. Spis po téměř pětiletém vyšetřování policie s návrhem na podání obžaloby poslala na Vrchní státní zastupitelství v Praze. 

Podle dřívějších informací jsou mezi obviněnými podnikatel Petr Sisák, advokát Ivo Hala či bývalá českobudějovická soudkyně Marie Červinková. Hala i Sisák obvinění dříve odmítli a označili jej za nesmyslné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy