Čeští řidiči a mlhovky rovná se problém. Světla do mlhy často zapomínají vypnout

Martin Frei Martin Frei
18. 11. 2019 6:02
Sychravé počasí bez jasného slunce, chladné dny, teplotní inverze. Mlhy se vracejí, mohou nás překvapit za kopcem nebo zatáčkou a riziko potrvá až do února. Na místě je nejen zvýšená opatrnost, ale také správné zacházení se světly. Mlhovky odvedou skvělou práci, když je vidět nejhůř, ale o to větší škody napáchají, necháme-li je zapnuté kdykoli jindy.
Foto: Shutterstock

Kdy se mají mlhovky používat? Za mlhy, sněžení nebo hustého deště. České předpisy nespecifikují, kdy je déšť dost hustý, mlha dost silná a obecně co přesně znamená špatná viditelnost. Je to asi dobře, protože vnímavost lidského zraku na zhoršené podmínky je individuální. Není náhodou, že země, které se to pokoušejí přesně stanovit, se vzájemně rozcházejí. V Německu jde o hranici padesáti metrů, zatímco třeba v Británii sto metrů. Každopádně myslete na to, že mlhovky jsou velmi silné. Abyste ostatní neoslňovali, zapínejte je opravdu jen v husté a souvislé mlze, chumelenici nebo průtrži mračen.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Kajakářka Galušková byla na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze devátá

Kajakářka Antonie Galušková obsadila na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze deváté místo. Jediná česká reprezentantka ve finálové desítce si připsala dotyky na třech brankách a zaostala 15 sekund za vítěznou Polkou Klaudií Zwolinskou.

Dvacetiletá Galušková ve svém prvním finále SP v kariéře zopakovala umístění ze semifinálové jízdy. Ve finále chyběla olympionička Kateřina Minařík Kudějová, jež v semifinále nadvakrát projížděla osmnáctou branku a skončila šestnáctá. Debutantka v seniorské reprezentaci Lucie Nesnídalová obsadila 23. příčku.

Zwolinská v Troji vyhrála už semifinále a nejlepší byla i v rozhodující jízdě. O necelé dvě sekundy za sebou nechala krajanku Natalii Pacierpnikovou, jež stejně jako ona předvedla čistou jízdu. Třetí skončila s odstupem 2,24 Australanka Jessica Foxová, která si připsala čtyři trestné sekundy.

Následuje finále kajakářů, do něhož postoupili z prvních dvou míst Jiří Prskavec s Vítem Přindišem a z devátého Vavřinec Hradilek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy