Mitsuoka vyrábí nejdivnější auta na světě. Z Nissanu dokáže udělat Jaguar nebo Rolls-Royce

Foto: Mitsuoka
Jan Matoušek Jan Matoušek
20. 8. 2017 7:12
Japonsko dalo světu hned několik významných automobilek, které ve svých výrobních programech čas od času mívají větší či menší designové podivnosti. Mitsuoka však netradičním designem vybavila celou svou modelovou řadu. Jednotlivá auta mají vnější vzhled většinou navržený ve stylu britských automobilů ze šedesátých let, především pak Jaguarů a Rolls-Royců. Základem takových vozů jsou však moderní automobily (až na výjimky) domácích výrobců. Například malý Nissan Micra tak Mitsuoka dokáže přetvořit do podoby Jaguaru Mark II. Jaké další modely automobilka založená v roce 1968 nabízí či nabízela? Podívejte se do galerie.

Přehled nových automobilů na českém trhu najdete zde.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy