Mitsubishi ASX jezdí na propan-butan

Tomáš Rybecký
25. 9. 2012 6:30
Mitsubishi bude pro SUV ASX nabízet možnost přestavby na pohon LPG
Foto: Aktuálně.cz

Mitsubishi přichází s novinkou, která zaujme všechny příznivce úsporného provozu. Od října 2012 přibude v nabídce všech prodejců Mitsubishi u modelu ASX 1,6 l MIVEC možnost přestavby na LPG. Oproti klasické benzínové variantě si za ni zákazník připlatí 31 900 Kč, celková cena tedy bude 421 900 Kč.

„Záruka výrobce na takový vůz zůstává zachována. Výkon motoru a jízdní vlastnosti včetně funkce Auto Stop and Go se přestavbou nezmění," uvádí Robin Babický, technický ředitel M Motors CZ, a dodává, že se navíc díky druhé nádrži prodlouží dojezd vozu až o 550 km.

Výrobcem hlavních komponent LPG sady instalované do Mitsubishi ASX je renomovaná společnost Lovato. Pro přesné dávkovaní paliva a snížení spotřeby se využívají speciální LPG vstřikovače. Nádrž na LPG je umístěna pod podlahou zavazadlového prostoru a tankování pod víčkem původní palivové nádrže. Množství zbývajícího LPG v nádrži ukazují LED diody na ovládacím tlačítku, které zároveň umožňuje i přepínání mezi oběma způsoby pohonu.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Svíce u Gottovy vily na Bertramce se na přání rodiny zatím odklízet nebudou

Termín úklidu byl na přání rodiny odložen, zatím není známo na kdy. Lidé začali chodit spontánně k vile 2. října, kdy bylo oznámeno úmrtí osmdesátiletého zpěváka. Místo zaplavili svíčkami, květinami, vzkazy, fotografiemi, plyšáky, balonky a dalšími předměty.

"Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá, přesný termín zatím není znám. Vše řeší hlavní město Praha přímo s rodinou," napsala mluvčí TSK Lišková.

před 32 minutami

Čínský vývoz i dovoz v září klesly více, než se čekalo, může za to slabší celosvětová poptávka a americká cla

Vývoz z Číny v září klesl více, než se čekalo a dovoz se snížil již pátý měsíc za sebou. Na vývoz má negativní dopad slabší globální poptávka a rostoucí americká cla na čínské zboží. Pokles dovozu pak ukazuje, že domácí poptávka je slabá. Druhá největší ekonomika světa tak bude zřejmě potřebovat další stimulaci ekonomiky, napsala agentura Reuters.

Vývoz ze země se v září podle údajů celního úřadu snížil meziročně o 3,2 procenta, zatímco analytici čekali pokles jen o tři procenta. Dovoz se pak propadl o 8,5 procenta místo očekávaných 5,2 procenta.

Bilance zahraničního obchodu však skončila v přebytku 39,65 miliardy USD (928,2 miliardy korun). V srpnu přebytek činil 34,84 miliardy USD a analytici čekali, že se sníží na 33,3 miliardy USD. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy