Mít "kouli" se vyplatí. Sedm dobrých důvodů, proč si pořídit na auto tažné zařízení

Vladislav Jasan
2. 2. 2019 6:24
Proč neopomenout při výběru auta pořízení tažného zařízení? Má totiž spoustu kladů. Je to jedna z položek příplatkové výbavy, která se rozhodně hodí. Vysvětlíme proč.
Foto: iStock

Výhody originální montáže

Dodatečná montáž tažného zařízení představuje nemalý zásah jak do elektrických rozvodů vozu, tak částečně i jeho struktury. Pokud si necháte tažné domontovat z originálního příslušenství dodávaného přímo automobilkou, máte alespoň jistotu, že se přidaná elektronika nebude "hádat" se stávající palubní sítí, kabeláž bude v OEM kvalitě a samotné tažné bude uchyceno do struktury karoserie tak, jak s tím výrobce při návrhu počítal.

S připojeným taženým přívěsem budou díky propojení konektoru přívěsu s palubní elektronikou počítat i elektronické systémy jako ABS nebo stabilizace (s programem pro stabilizaci přívěsu při jeho rozkmitání nebo bočním větru).

 

Právě se děje

před 58 minutami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy