Zpomalte. Na Pražském okruhu jsou nově kamery. Měřit rychlost budou v obou směrech

Měřit rychlost se bude jak u Jesenice, tak Modletic, a to v obou směrech. Je zde povoleno jet 100 km/h.
Na vnějším Pražském okruhu (D0), který propojuje dálnici D1 s D5, se doposud měřila rychlost jen v tunelech Lochkov a Klimkovice. Nyní vrcholí práce na výstavbě okamžitého a úsekového měření na dvou nových místech v obou směrech.
Jde o úseky nedaleko Modletic a také Jesenice. Zde je rychlost snížena na 100 km/h, avšak podle ŘSD ji řidiči často překračují. "Jde o technický prostředek sloužící ke snížení hlukové zátěže generované rychle jedoucími vozidly. Zařízení má působit zejména preventivně, aby v místě nedocházelo k překračování nejvyšší povolené rychlosti," řekl Aktuálně.cz Jan Studecký, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.
V sobotu 1. srpna se v rámci třetí etapy výstavby měřeného úseku na inkriminovaných místech začalo s montáží poloportálů, rozvaděčů a technologie úsekového měření. Je zde proto omezen provoz do 11. srpna.
Zahájení zkušebního provozu měření rychlosti se má podle ŘSD spustit ve druhém nebo třetím zářijovém týdnu.
Foto: Aktuálně.cz
Eva Srpová Eva Srpová
3. 8. 2020 6:02
Na dálnici D0 neboli vnějším Pražském okruhu se o prvním srpnovém víkendu začalo s instalací kamer na měření rychlosti. Řidiči by si proto měli dát pozor na dodržování povolených 100 km/h jak v okolí Jesenice, tak Modletic, a to v obou směrech. Zkušební provoz měření se spustí zhruba v polovině září a vůbec poprvé v Česku rozpozná osobní auta od nákladních.
 

Právě se děje

před 26 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy