Zpomalte. Na Pražském okruhu jsou nově kamery. Měřit rychlost budou v obou směrech

Měřit rychlost se bude jak u Jesenice, tak Modletic, a to v obou směrech. Je zde povoleno jet 100 km/h.
Na vnějším Pražském okruhu (D0), který propojuje dálnici D1 s D5, se doposud měřila rychlost jen v tunelech Lochkov a Klimkovice. Nyní vrcholí práce na výstavbě okamžitého a úsekového měření na dvou nových místech v obou směrech.
Jde o úseky nedaleko Modletic a také Jesenice. Zde je rychlost snížena na 100 km/h, avšak podle ŘSD ji řidiči často překračují. "Jde o technický prostředek sloužící ke snížení hlukové zátěže generované rychle jedoucími vozidly. Zařízení má působit zejména preventivně, aby v místě nedocházelo k překračování nejvyšší povolené rychlosti," řekl Aktuálně.cz Jan Studecký, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.
V sobotu 1. srpna se v rámci třetí etapy výstavby měřeného úseku na inkriminovaných místech začalo s montáží poloportálů, rozvaděčů a technologie úsekového měření. Je zde proto omezen provoz do 11. srpna.
Zahájení zkušebního provozu měření rychlosti se má podle ŘSD spustit ve druhém nebo třetím zářijovém týdnu.
Foto: Aktuálně.cz
Eva Srpová Eva Srpová
3. 8. 2020 6:02
Na dálnici D0 neboli vnějším Pražském okruhu se o prvním srpnovém víkendu začalo s instalací kamer na měření rychlosti. Řidiči by si proto měli dát pozor na dodržování povolených 100 km/h jak v okolí Jesenice, tak Modletic, a to v obou směrech. Zkušební provoz měření se spustí zhruba v polovině září a vůbec poprvé v Česku rozpozná osobní auta od nákladních.
 

Právě se děje

před 44 minutami

Útočník s nožem zavraždil u Paříže policejní úřednici, policie ho zastřelila

Útočník s nožem ve francouzském městě Rambouillet u vchodu na policejní stanici zavraždil devětačtyřicetiletou policejní úřednici. Policisté ho postřelili, později zemřel. Podle médií byl muž občanem Tuniska, ale ve Francii pobýval legálně a měl čistý trestní rejstřík.

Aktualizováno před 1 hodinou

Koalice Spolu navrhuje, aby šéf BIS Koudelka dostal státní vyznamenání

Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) navrhuje, aby ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka obdržel státní vyznamenání. Chce tím ocenit práci kontrarozvědky pro českou bezpečnost, informovalo uskupení v tiskové zprávě. Medaile Za zásluhy by byla podle nich adekvátním oceněním i za zvládnutí situace v posledních dnech, kdy vyšly najevo informace o zapojení ruských agentů do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014.

Koudelka podle koalice Spolu nynější situaci, která vyústila v diplomatickou krizi mezi ČR a Ruskem, zvládl bravurně, i když byl vystaven "různým tlakům a zájmům ze strany zahraničních i domácích spolupracovníků cizích mocností". "Ředitel BIS Koudelka je člověk, který slouží občanům této země s plným nasazením. Dělá práci, o které se většinou vůbec nedozvíme, ale přesto je pro naši bezpečnost naprosto zásadní," uvedl v tiskové zprávě předseda lidovců Marian Jurečka.

Zeman činnost BIS a Koudelky dlouhodobě kritizuje, šéfa kontrarozvědky pětkrát odmítl jmenovat generálem. Premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden uvedl, že kabinet opět navrhne Koudelkovo povýšení do hodnosti generála. Vláda o tom bude rozhodovat v pondělí. Rovněž udělování státních vyznamenání patří mezi pravomoci prezidenta.

Další zprávy