Vyzkoušeli jsme si obytný mercedes. Přespí v něm pět lidí a jezdí jako osobák. Konkurentů moc nemá

Jiří Kaloč
1. 7. 2018 14:22
Benátský kupec Marco Polo podnikl ve 13. století neuvěřitelnou cestu z Itálie do Číny a na základě tohoto putování napsal knihu, která je považována za nejstarší svědectví o Asii. Jeho jméno je dnes symbolem objevování. A tak byl podle něj pojmenován kráter na odvrácené straně Měsíce, letiště v Benátkách, brazilský autobus nebo jeden německý obytný automobil. Dům na kolech se jménem slavného cestovatele má Mercedes v nabídce již od roku 1997. Poslední verzi představuje model s dodatkovým jménem Horizon. Je určen pro cestovatele, kteří raději večer zajdou do restaurace a k přenocování nepotřebují více než kvalitní postel. Zároveň jsou zvyklí na cestování v plném komfortu osobního auta.
Foto: Nest by Egoé

Na cesty s vestavěným "hnízdem"

Zajímavou alternativu pro model Marco Polo představuje obytná vestavba od české firmy Nest by Egoé, která cílí na všechny, kteří si chtějí užít cestování s obytným automobilem, ale nemají na plnohodnotné obytné vozidlo.

Její výhodou je příznivá cena a možnost ji jednoduše z vozidla vyjmout a to pak používat jako běžný van. Základem vestavby je výsuvný překližkový modul, který obsahuje vařič, dřez s tekoucí vodou, chladicí box a spaní pro dva dospělé a je uchycen do kolejnic v podlaze automobilu. Součástí výbavy pak může být ještě plastová zvedací střecha s komfortní matrací pro dva, otočná sedadla vpředu, markýza nebo nezávislé topení.

Pokud neberu základ, který může tvořit i ojetý automobil velikosti Fordu Transit VW Caddy, zaplatíte navíc 75-85 tisíc korun za vestavbu a rošt. Další položkou je spaní ve střeše (cca 100 000 korun), nezávislé topení (cca 40 000 Kč) a markýza. Celkově by se veškeré úpravy od Nest by Egoé měly vejít do částky 300 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Hokejisté Litvínova se po karanténě dnes vrátili do tréninku

Hokejisté Litvínova se po čtrnáctidenní karanténě kvůli koronavirové nákaze dnes odpoledne vrátili do přípravy na nový ročník extraligy. Přerušit ji museli ve čtvrtek 23. července po předchozím jediném dni tréninku na ledě poté, co byl na covid-19 pozitivně testován hráč A-týmu.

"Nákaza koronavirem samozřejmě ovlivnila naši přípravu, protože jsme ztratili dva týdny. Je to věc, se kterou se musíme vypořádat a jít dále. Hráči se v rámci svých možností připravovali v domácím prostředí i během karantény podle plánů od kondičního trenéra," řekl klubovému webu Vervy trenér Vladimír Országh.

Hráči, realizační tým i část zaměstnanců klubu podstoupili během karantény dva testy. Ty kontrolní v úterý podle klubového serveru u všech potvrdily negativní výsledky. Do přípravy se vrací i nejmenovaný hráč, který byl 23. července pozitivně testován.

Dvanáctý tým uplynulého ročníku extraligy se může začít opět naplno chystat na nový ročník. "Každý den jsme navíc měli on-line porady, kde jsme měli prostor řešit i taktiku. Nyní se vracíme zpátky na led a v příštím týdnu nás už čekají zápasy, takže všechno musí proběhnout ve zrychlené formě, abychom byli na zápasy nachystaní," prohlásil Országh, který po minulé sezoně nahradil na lavičce Severočechů Vladimíra Kýhose.

První přípravný duel sehraje Litvínov v rámci Poháru Generali České pojišťovny v úterý v Karlových Varech. Zápasy z tohoto týdne - z úterka v Liberci a ze čtvrtka proti Mladé Boleslavi - byly odloženy na pozdější termín.

Zdroj: ČTK
Další zprávy