Vyzkoušeli jsme si obytný mercedes. Přespí v něm pět lidí a jezdí jako osobák. Konkurentů moc nemá

Jiří Kaloč
1. 7. 2018 14:22
Benátský kupec Marco Polo podnikl ve 13. století neuvěřitelnou cestu z Itálie do Číny a na základě tohoto putování napsal knihu, která je považována za nejstarší svědectví o Asii. Jeho jméno je dnes symbolem objevování. A tak byl podle něj pojmenován kráter na odvrácené straně Měsíce, letiště v Benátkách, brazilský autobus nebo jeden německý obytný automobil. Dům na kolech se jménem slavného cestovatele má Mercedes v nabídce již od roku 1997. Poslední verzi představuje model s dodatkovým jménem Horizon. Je určen pro cestovatele, kteří raději večer zajdou do restaurace a k přenocování nepotřebují více než kvalitní postel. Zároveň jsou zvyklí na cestování v plném komfortu osobního auta.
Foto: Nest by Egoé

Na cesty s vestavěným "hnízdem"

Zajímavou alternativu pro model Marco Polo představuje obytná vestavba od české firmy Nest by Egoé, která cílí na všechny, kteří si chtějí užít cestování s obytným automobilem, ale nemají na plnohodnotné obytné vozidlo.

Její výhodou je příznivá cena a možnost ji jednoduše z vozidla vyjmout a to pak používat jako běžný van. Základem vestavby je výsuvný překližkový modul, který obsahuje vařič, dřez s tekoucí vodou, chladicí box a spaní pro dva dospělé a je uchycen do kolejnic v podlaze automobilu. Součástí výbavy pak může být ještě plastová zvedací střecha s komfortní matrací pro dva, otočná sedadla vpředu, markýza nebo nezávislé topení.

Pokud neberu základ, který může tvořit i ojetý automobil velikosti Fordu Transit VW Caddy, zaplatíte navíc 75-85 tisíc korun za vestavbu a rošt. Další položkou je spaní ve střeše (cca 100 000 korun), nezávislé topení (cca 40 000 Kč) a markýza. Celkově by se veškeré úpravy od Nest by Egoé měly vejít do částky 300 tisíc korun.

 

Právě se děje

Další zprávy