Mercedes prohlubuje spolupráci s Ducati

Zbyněk Klíč
20. 12. 2011 10:43
Obsahem dohody Mercedesu s Ducati je například spolupráce na marketingu
Mercedes SLK 55 AMG a Ducati Streetfighter 848
Mercedes SLK 55 AMG a Ducati Streetfighter 848 | Foto: Mercedes-Benz

Německý výrobce automobilů Mercedes a italská motorkářská společnost Ducati prohloubili vzájemnou spolupráci.

Dalším hmatatelným výsledkem dohody, která začala platit v listopadu 2010, je speciální žlutá edice Mercedes SLK 55 AMG a Ducati Streetfighter 848, kterou obě společnosti představily na autosalonu v Boloni.

Obsahem spolupráce mezi oběma společnostmi je součinnost obou značek na různých klientských podnicích a propagačních akcích či spolupráce na marketingu.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Za zbití a upálení bezdomovce uložil soud útočníkovi 13 let vězení

Za zbití a následné upálení bezdomovce v pražském Trojmezí potrestal soud Jiřího Málka 13 lety vězení. Uznal ho vinným z vraždy, z pokusu o těžké ublížení na zdraví a také z výtržnictví. Vyšetřovatelé činu uváděli, že muž vraždil, protože nesnáší sociálně vyloučené skupiny lidí. To se však nepodařilo prokázat a Málek to výslovně popřel. Uvedl také, že na útok si nepamatuje. Verdikt není pravomocný.

Třiapadesátiletý bezdomovec uhořel loni 6. července v přístřešku, který stál v lesnatém porostu mezi ulicemi Sady zahradnické mládeže a Doupovská. Příčinou úmrtí byla podle pitvy kombinace otravy oxidem uhelnatým a otravy alkoholem.

Málek připustil, že na místě činu byl, protože přišel na Trojmezí popíjet se svým známým z ubytovny. Podle rozsudku pak v opilosti napadl tamního bezdomovce, kterého předtím neznal, a to po sporu o víno. Zaútočil na něj údery pěstí do obličeje a kopy. Ležícímu, silně opilému muži také údajně skočil snožmo na hlavu. Poté odešel, za několik desítek minut se ale vrátil a zapalovačem na místě založil požár, který se rychle rozšířil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy