Medvědi pro policii dorazili. Na 500 vozů Škoda Kodiaq míří do policejních služeb

Medvědi pro policii dorazili. Na 500 vozů Škoda Kodiaq míří do policejních služeb
Foto: Škoda Auto
Eva Srpová Eva Srpová
28. 4. 2021 14:25
Policie ČR převzala první várku Kodiaqů od automobilky Škoda. Auta nyní projdou úpravou, dostanou policejní techniku a polepy.

Do policejních služeb se chystá celkem 3300 vozů Škoda. Automobilka vyhrála tendr na dodání civilních vozidel Ministerstvu vnitra vloni.

Celkem 1853 aut připadá na modelovou řadu Kodiaq, nyní se prvních 500 dodaných chystá na úpravu. Dodání všech hotových vozidel zadavateli proběhne ve druhé polovině června letošního roku.

Vozy s pohonem všech kol mají pod kapotou benzinový dvoulitr TSI se 140 kW párovaný se sedmistupňovým automatem. Nemají žádné úpravy nad rámec sériově vyráběných specifikací a budou osazeny majáky na střechu, přípravou pro radiostanici a vybranými položkami z příslušenství (například dělicí mříže do zavazadlového prostoru či koberce), uvádí se v tiskové zprávě.

"Pokračujeme v první velké obměně policejního vozového parku po více jak deseti letech. V roce 2019 jsme začali vozy Octavia Combi, dnes policii předáváme prvních 500 SUV pro náročnější výkon služby. Dalších cca 2800 nových aut dostane policie v polovině letošního roku," okomentoval předání vozidel ministr vnitra Jan Hamáček.

 

Právě se děje

před 40 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy