Máte v plánu brzy koupit auto? Většina automobilek zdražila, a to i dost výrazně. Máme přehled

Eva Srpová Eva Srpová
20. 2. 2018 6:48
S jakými slevami automobilky přišly začátkem letošního roku? Přinášíme přehled. Mnoho výrobců se ale rozhodlo naopak auta výrazně zdražit, případně ze seznamu výbavy některé položky v tichosti odstranit. Také mizí některé motorizace, a to nejen ty naftové. A jsou i výrobci, kteří ruší prodlouženou záruku. Na podrobné informace se podívejte do galerie.
Foto: Citroën

Citroën

Vypsat podrobný přehled, o kolik jsou teď Citroëny dražší, by trvalo dlouho, automobilka totiž zdražila prakticky všechny své modely.

O 10 tisíc korun je dražší miniauto do města C1 i model C3. Městské SUV C3 Aircross, které přišlo na trh teprve před nedávnem, je teď dražší minimálně o 10 000 Kč, ale také i o 17 000 korun.

Citroën C4 na trhu definitivně skončil.

A C4 Picasso může být dražší i o 32 000 Kč, Grand C4 Picasso (na fotce) pak zdražilo až o 22 000 korun.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy