Máte v plánu brzy koupit auto? Většina automobilek zdražila, a to i dost výrazně. Máme přehled

Eva Srpová Eva Srpová
20. 2. 2018 6:48
S jakými slevami automobilky přišly začátkem letošního roku? Přinášíme přehled. Mnoho výrobců se ale rozhodlo naopak auta výrazně zdražit, případně ze seznamu výbavy některé položky v tichosti odstranit. Také mizí některé motorizace, a to nejen ty naftové. A jsou i výrobci, kteří ruší prodlouženou záruku. Na podrobné informace se podívejte do galerie.
Foto: Aktuálně.cz

Citroën

Citroën zdražuje. U Berlinga byl odstraněn "ekologický bonus" (100 000 a 120 000) a "šrotovné", nově ale můžete využít bonus za starý vůz v hodnotě 20 000 korun. Došlo na zdražení u všech výbav, a to v rozmezí od 16 500 Kč u základní výbavy až po 38 000 Kč ve verzi XTR.

Také u C-Elysée byl odstraněn "ekologický bonus" (30 000 Kč) a "šrotovné" a zdražilo se od 10 do 20 000 Kč.

Citroën nyní přišel s bonusem vázaným na skladový model. A sleva je to lákavá, pohybuje se od 15 000 Kč u modelů C-Elysée, C1 nebo C4 Cactus až k slevě 37 000 korun u Grand C4 Picasso.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy