reklama
 
 

Máte doma starý Citroën? Automobilka zve na "setkání století", oslaví sté narozeniny

10. 4. 2019 15:32
Francouzská automobilka Citroën letos slaví sto let od svého založení. Při této příležitosti se koná několik výjimečných událostí, na únorovém Rétromobile předvedla velkou expozici, stejně tak i na ženevském autosalonu. Vrcholem oslav ale bude událost plánovaná na červenec, kterou Citroën nazývá "setkání století", francouzsky Rassemblent du siècle.

Sběratelé nebo majitelé historických Citroënů se mohou akce zúčastnit nejen jako návštěvníci, ale i jako vystavovatelé. Podmínkou je však vůz přihlásit, na což je čas do 30. dubna.

Na velkolepé akci konané na legendárním okruhu ve Ferté-Vidame ve dnech 19.-21. července by se mělo sejít asi 5000 veteránů značky Citroën. Během tří dnů se očekává až 50 000 návštěvníků.

Událost iniciovali především sběratelé značky na francouzském území (Amicale Citroën a také klub DS France) ve spolupráci se sdružením Aventure Peugeot Citroën DS. Automobilka akci podpoří speciální výstavou.

Okruh Ferté-Vidame nebyl vybrán náhodou, jde o kdysi tajný testovací okruh, po kterém se proháněly prototypy modelu 2CV neboli "kachny".
Pokud tedy vlastníte historický Citroën a chcete se akce zúčastnit i jako vystavovatel, navštivte stránky www.citroencc.com. Přihláška je zpoplatněna částkou 120 eur pro dvě dospělé osoby a jeden vůz na celé tři dny, tři děti do 12 let věku za vstup neplatí.

autor: Eva Srpová | 10. 4. 2019 15:32

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama