Lidl vzorem: Kávové Tchibo začalo v Německu nabízet auta. V katalogu má Fiat 500

Martin Přibyl Martin Přibyl
25. 6. 2019 13:10
Automobilky hledají moderní prodejní kanály. Nedávno tak ve spolupráci se start-upem Vehiculum nabízel auta v Německu diskontní řetězec Lidl, nyní ho následuje Tchibo, které kromě kávy běžně prodává i elektroniku, oblečení nebo potřeby pro domácnost. Na nabídce spolupracovalo s Fiatem a společností Sixt Leasing.
Fiat 500.
Fiat 500. | Foto: Fiat

Součástí akce nazvané Dolce Vita tak je možnost pronajmout si za ceny od 85 eur měsíčně stylový Fiat 500. Nabídka je omezena do vyprodání zásob a auto si zákazníci (nebo spíše zákaznice) objednají s využitím online systému Sixtu.

Fiátek je nabízen v jedné pevně postavené výbavě, která zahrnuje vše potřebné: klimatizaci, parkovací senzory, kola z lehkých slitin a multimediální systém Uconnect s možností připojení mobilního telefonu. Na výběr je ale ze tří barev a připlatit lze za nejrůznější balíčky pojištění nebo servisu.

Podle informací serveru Automobilwoche plánuje Tchibo ve spolupráci s Fiatem a Sixtem auta dodávat ve dvou vlnách: první proběhne v srpnu, druhá v říjnu. Celkem se přes Tchibo má k zákazníkům dostat několik tisíc pětistovek. Samotná přejímka vozu proběhne u prodejce Fiatu.

Právě ti se v minulosti bouřili proti podobné akci, kterou v únoru tohoto roku nabízel prodejní řetězec Lidl. Ten pětistovky nabízel ve spolupráci se start-upem Vehiculum a celá akce obcházela jak dovozce, tak prodejce Fiatu. Importér dokonce Lidlu hrozil žalobou.

Samotná akce Lidlu a Tchiba si ale jsou ve finále velice podobné. Jde o omezenou nabídku operativního leasingu na vybraný vůz s pevně stanovenou výbavou. Tchibo je ale levnější, u Lidlu vyšel měsíční nájem na částky od 89 eur.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Neymar se po výletu na Davis cup vrátil do sestavy PSG

Brazilský útočník Neymar se po delší zdravotní pauze vrátil na hřiště, odehrál 65 minut a pomohl fotbalistům Paris St. Germain k domácí ligové výhře 2:0 nad Lille. Obhájci titulu po ní vedou tabulku s náskokem 11 bodů.

Nejdražší hráč světa Neymar nastoupil poprvé od zranění stehna z říjnové reprezentační přípravy. Kouč Thomas Tuchel ho zařadil do základní jedenáctky i přesto, že Neymar v týdnu o své vůli odletěl na finálový turnaj tenisového Davisova poháru. V úterý večer v Madridu sledoval zápas světové jedničky Rafaela Nadala.

Neymar byl na hřišti u obou branek PSG, které v prvním poločase vstřelili Mauro Icardi a Ángel di María. V 65. minutě ho vystřídal Kylian Mbappé.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Americký regulátor označil čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti

Americká Federální komise pro spoje (FCC) dnes jednohlasně označila čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti. Největšími klienty těchto firem jsou v USA hlavně venkovští operátoři, kteří při nákupu produktů a služeb Huawei a ZTE nemohou napříště využít prostředky z vládního fondu, jenž má k dispozici 8,5 miliardy dolarů (bezmála 197 miliard Kč). Telekomunikační regulátor navrhuje, aby se čínské vybavení stávajících telekomunikačních sítí nahradilo, informovala agentura Reuters.

Jde o poslední z řady kroků americké vlády, jejichž cílem je zamezit nákupu vybavení od Huawei a ZTE. Konečné nařízení jejich vybavení ze sítí odstranit se podle Reuters očekává nejdříve příští rok. Huawei krok FCC považuje za nezákonný a komisi žádá, aby rozhodnutí "založené na iracionálních spekulacích a dohadech" znovu zvážila.

před 1 hodinou

Airbnb mimo USA a Čínu měla loni zisk 46 milionů USD

Aktivity Airbnb mimo Spojené státy a Čínu loni vykázaly zisk 46,47 milionu USD (1,1 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 97,22 milionu USD v předchozím roce. Uvádí to zpráva, kterou firma zprostředkovávající ubytování v soukromí předložila úřadům v Irsku a jejíž obsah dnes zveřejnila. Výnosy, které tvoří poplatky vybrané Airbnb, nikoliv celkové peníze vybrané od hostů, se zvýšily o více než 35 procent na 2,42 miliardy USD (56 miliard Kč).

Další zprávy