Liberecká radnice bude poprvé dražit odtažená auta bez platné STK

ČTK ČTK
12. 7. 2022 13:44
Radnice v Liberci poprvé připravuje dražbu vozidel bez platné STK, které nechala odtáhnout z ulic a k nimž se nikdo nehlásí. V nabídce k prodeji jich bude 15, každé s vyvolávací cenou 200 korun.
Vrak auta, Ilustrační foto
Vrak auta, Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Dražba vozidel s propadlou technickou způsobilostí se podle mluvčí radnice Jany Kodymové bude konat za měsíc, tedy 10. srpna, v areálu firmy Odtahová služba Říha v Krokově ulici. "Některá auta jsou vhodná především na náhradní díly," řekla Kodymová. Nejdéle bez platné technické kontroly je modrozelený Fiat Uno, a to už skoro 20 let. Naopak nejkratší doba od vypršení platnosti STK je tříletá u Renaultu Megane a Škody Fabia. Prodávat se budou i vozy značek Ford, Suzuki, Volkswagen, Peugeot a Opel, všechny jsou bez dokladů a klíčků.

"Výtěžek z dražby půjde na úhradu nákladů za odtah a odstavení vozidla. Pokud se vozidlo nepodaří vydražit, bude následovat jeho likvidace," dodala mluvčí radnice. Likvidace jednoho vozu město stojí skoro 1700 korun, odtah přes 2500 korun a za každý den jeho odstavení na vyhrazeném parkovišti radnice platí 121 korun.

Obdobná dražba vozidel se v zemi uskutečnila loni na podzim v Ústí nad Labem, zájemců o koupi auta přišlo 46. Radnice tehdy 16 vozů vydražila za 123 100 korun. Nejvíc zaplatil bývalý automobilový závodník za Škodu 120, a to 35 500 korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy