Levnější benzín? Bez obsluhy

Tomáš Rybecký
5. 10. 2012 9:04
Benzina otevřela samoobslužnou čerpací stanici Expres 24 v Hradci Králové
Foto: Aktuálně.cz

Již druhou samoobslužnou čerpací stanici zprovoznila Benzina v Hradci Králové. Řidičům je k dispozici nonstop a mohou na ní načerpat paliva Natural 95 a Diesel TOP Q. První čerpací stanice Expres 24 byla otevřena loni v dubnu ve Vysokém Mýtě.

Čerpací stanice bez obsluhy přináší úsporu v nákladech na provoz. Ušetří se na personálu i díky ekologickým LED svítidlům. To se projeví i v nižší ceně paliva na těchto stanicích. Samoobslužnou čerpací stanici Expres 24 řidiči najdou v Hradci Králové v ulici Bratří Štefanů na parkovišti supermarketu COOP Terno. Platit mohou bankovními kartami, fleetovými kartami Benzina nebo hotovostí. Čerpací stanice bude v provozu nonstop po sedm dní v týdnu.

Projekt již získal dvě ocenění v rámci oborových cen PETROLawards 2011, konkrétně prvenství v kategorii Technika a provoz a v kategorii VOX populi, o které rozhoduje svými hlasy veřejnost.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy