Levnější benzín? Bez obsluhy

Tomáš Rybecký
5. 10. 2012 9:04
Benzina otevřela samoobslužnou čerpací stanici Expres 24 v Hradci Králové
Foto: Aktuálně.cz

Již druhou samoobslužnou čerpací stanici zprovoznila Benzina v Hradci Králové. Řidičům je k dispozici nonstop a mohou na ní načerpat paliva Natural 95 a Diesel TOP Q. První čerpací stanice Expres 24 byla otevřena loni v dubnu ve Vysokém Mýtě.

Čerpací stanice bez obsluhy přináší úsporu v nákladech na provoz. Ušetří se na personálu i díky ekologickým LED svítidlům. To se projeví i v nižší ceně paliva na těchto stanicích. Samoobslužnou čerpací stanici Expres 24 řidiči najdou v Hradci Králové v ulici Bratří Štefanů na parkovišti supermarketu COOP Terno. Platit mohou bankovními kartami, fleetovými kartami Benzina nebo hotovostí. Čerpací stanice bude v provozu nonstop po sedm dní v týdnu.

Projekt již získal dvě ocenění v rámci oborových cen PETROLawards 2011, konkrétně prvenství v kategorii Technika a provoz a v kategorii VOX populi, o které rozhoduje svými hlasy veřejnost.

 

Právě se děje

před 12 minutami

V depu v Praze vykolejila při posunu lokomotiva, část příměstských vlaků stojí

V železničním depu v Praze Vršovicích v úterý ráno vykolejila při posunu lokomotiva. Nehoda zastavila provoz příměstských vlaků mezi hlavním nádražím a Braníkem. Obnovení provozu České dráhy předpokládají v poledne, vyplývá z jejich webu. Co bylo příčinou vykolejení stroje, se vyšetřuje. "Následně bude nakolejení speciální technikou a oprava kolejiště," uvedly dráhy.

před 41 minutami

Putin Saúdské Arábii nabídl systém protiraketové obrany S-400

Rusko je po útoku na saúdskoarabská ropná zařízení připraveno Rijádu pomoci a prodat mu systém protiraketové obrany S-400. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin po pondělních rozhovorech o Sýrii s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem a íránským prezidentem Hasanem Rúháním v Ankaře. Informovala o tom agentura Reuters. 

Další zprávy