Land Rover Discovery utáhne mnohem více, než by se čekalo. Poradil si se 110tunovou soupravou

Foto: Land Rover
Jiří Kaloč
26. 9. 2017 17:15
Letos přišla na trh pátá generace britského SUV Land Rover Discovery. V rámci propagace modelového ročníku 2018 se u společnosti Land Rover Jaguar rozhodli provést netradiční tažný test této luxusní čtyřkolky. V Austrálii zavěsili na kouli sériového Discovery nákladní soupravu o délce 100 m a hmotnosti 110 tun. Všechno bylo samozřejmě dopředu spočítané, sériový Discovery se i s touto „náloží“ bez problémů rozjel a následně urazil 16 km. Podívejte se na to také na videu. V naší galerii pak najdete nejen detaily k tomuto pozoruhodnému výkonu, ale také další podobné počiny nejen Land Roveru, ale i dalších automobilek, které za své produkty zavěsily také dopravní letadlo nebo raketoplán.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy