Land Rover Discovery utáhne mnohem více, než by se čekalo. Poradil si se 110tunovou soupravou

Foto: Land Rover
Jiří Kaloč
26. 9. 2017 17:15
Letos přišla na trh pátá generace britského SUV Land Rover Discovery. V rámci propagace modelového ročníku 2018 se u společnosti Land Rover Jaguar rozhodli provést netradiční tažný test této luxusní čtyřkolky. V Austrálii zavěsili na kouli sériového Discovery nákladní soupravu o délce 100 m a hmotnosti 110 tun. Všechno bylo samozřejmě dopředu spočítané, sériový Discovery se i s touto „náloží“ bez problémů rozjel a následně urazil 16 km. Podívejte se na to také na videu. V naší galerii pak najdete nejen detaily k tomuto pozoruhodnému výkonu, ale také další podobné počiny nejen Land Roveru, ale i dalších automobilek, které za své produkty zavěsily také dopravní letadlo nebo raketoplán.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnici D4 směrem na Prahu uzavřely na tři hodiny dvě dopravní nehody

Kvůli dvěma na sobě nezávislým nehodám mezi Příbramí a Dobříší byla ráno zhruba tři hodiny uzavřena dálnice D4 ve směru na Prahu. Policie odkláněla dopravu na sjezdu číslo 41 u Dubence, zpět na dálnici se auta vrací na exitu 32. Objízdná trasa vede po souběžné silnici přes obec Obořiště.

Při nehodách se nikdo nezranil, řekla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová. K haváriím došlo na 34. kilometru kolem 5:30. Podle mluvčí do sebe při jedné z nehod narazila tři auta, při druhé dva vozy. Příčinu havárií policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy