Kreslí vaše dítě rádo auta? Přihlaste ho do výtvarné soutěže, vítěz poletí s rodinou do Japonska

Eva Srpová Eva Srpová
6. 12. 2016 13:41
Automobilka Toyota pořádá už jedenáctý ročník výtvarné soutěže Auto snů. Soupeří se v několika věkových kategoriích a malí vítězové mohou vyhrát hodnotné ceny. Pokud uspějí i v celosvětové soutěži a dostanou se mezi finalisty, poletí i s rodinou v příštím roce do Japonska. Za deset let se to poštěstilo už dvěma českým dětem.
Jestli vaše dítko rádo kreslí auta, můžete jeho obrázek poslat do soutěže.
Jestli vaše dítko rádo kreslí auta, můžete jeho obrázek poslat do soutěže. | Foto: iStock

Toyota už pojedenácté pořádá soutěž pro děti do 15 let, která se jmenuje Toyota Dream Car Art Contest. Úkolem dětí je ztvárnit svou představu o autě budoucnosti, přičemž fantazii se meze nekladou. Jediné, co děti musí pro účast udělat, je namalovat svůj automobil snů, včetně zajímavého pozadí, do kterého je tento vůz zasazen.

Tento obrázek od Marka Tučka postoupil do celosvětového finále v roce 2013. Marek dostal cenu Best finalist, kterou si převzal během svého pobytu v Japonsku.
Tento obrázek od Marka Tučka postoupil do celosvětového finále v roce 2013. Marek dostal cenu Best finalist, kterou si převzal během svého pobytu v Japonsku. | Foto: Toyota

Ke kresbě by měly děti přiložit i stručné vysvětlení, jak daný vůz vlastně funguje a proč je právě on tím nejlepším na světě. Všechny příspěvky musí být nakresleny rukou, výtvory na počítači nejsou přípustné. Je nezbytně nutné dodržet předepsaný rozměr papíru. Formát nesmí být větší než 400 mm x 550 mm.

Děti jsou rozděleny do tří věkových kategorií – do 8 let, 8 až 11 let a 12 až 15 let. Soutěž má nejprve národní kolo, vloni do ní české děti poslaly 117 obrázků. Vítězové jednotlivých kategorií získají hodnotné ceny od výrobců elektroniky. Účastí v národní soutěži se automaticky kvalifikují i do té mezinárodní. Tam je konkurence podstatně větší, vloni děti z celého světa poslaly do soutěže pře 855 tisíc obrázků.

V roce 2015 se mezi finalisty celosvětové soutěže dostala se svým obrázkem tehdy sedmiletá Češka Anisu Delgerová.
V roce 2015 se mezi finalisty celosvětové soutěže dostala se svým obrázkem tehdy sedmiletá Češka Anisu Delgerová. | Foto: Toyota

Šance však existuje. Toyota už od roku 2004 uspořádala deset ročníků soutěže a během této doby se už dvěma českým dětem podařilo dostat do finále. A to je obrovský úspěch, který s sebou nese sladkou odměnu – autor obrázku vycestuje i s rodinou na týden do Japonska a účastní se slavnostního vyhlášení výsledků celosvětové soutěže.

Takže pokud vaše dítko rádo maluje a má nápad, jak ztvárnit téma Váš sen – auto budoucnosti, můžete ho podpořit, na stránkách www.dreamcar.toyota.cz stáhnout přihlášku a poslat obrázek do soutěže. Uzávěrka je 31. ledna 2017.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Zemřel autor dobrodružných bestsellerů Clive Cussler

Ve věku 88 let zemřel americký autor dobrodružných knih Clive Cussler, který po celém světě prodal desítky milionů výtisků svých knih spojených s postavou hlavního hrdiny, oceánografa Dirka Pitta. O jeho pondělním úmrtí ve středu informovala agentura AP. Cusslerovy bestsellery vyšly ve více než 40 jazycích, včetně češtiny.

Cussler je autorem více než 80 dobrodružných románů, největšího ohlasu však dosáhla série inspirovaná jeho vlastním vášnivým zájmem o hledání lodních vraků. Hlavním hrdinou více než dvacítky knih učinil autor své alter ego Dirka Pitta, který řeší detektivní případy, pátrá po ztracených pokladech na dně oceánů a snaží se rozplést záhadné mocenské konspirace.

"Předlohou pro Dirka jsem byl já sám. Oba jsme stejně vysocí a máme zelené oči… Jediný rozdíl je, že on to umí lépe se ženami a že zestárl jen o deset let, zatímco já o 50," řekl Cussler v jednom z rozhovorů, z nějž citoval server BBC.

Zdroj: ČTK
Další zprávy