Konec parkování zadarmo na Praze 6, na Dědině jsou modré zóny až na kraj Evropské

Eva Srpová Eva Srpová
18. 11. 2019 15:28
Obyvatelé Prahy 6, a to zejména na Dědině v okolí Evropské, si dlouhodobě stěžovali na přeplněné ulice a parkoviště. Mnoho lidí tu odstavovalo své vozy před odjezdem na letiště, případně cestou do centra za prací. Praha 6 ale od 18. listopadu rozšířila modré zóny i tady, a to až na samý kraj metropole. Odstavných parkovišť, které by problém řešily, je tu přitom velmi málo.
Foto: Praha 6

Praha 6 od pondělí 18. listopadu rozšířila modré zóny neboli parkování pro rezidenty v těchto oblastech:

Dědina, část Hanspaulky, Dolní Liboc, Ořechovka a Baterie. Nová území s modrými zónami jsou vyznačena na mapě výše.

"Městská část tak vyhověla žádostem místních rezidentů a po dohodě s hlavním městem se bude regulace parkování týkat většiny území Prahy 6. Do listopadového rozšíření není bohužel podle původních předpokladů zahrnuta vnitřní část Ořechovky, neboť někteří místní rezidenti podali do řízení o organizaci dopravy námitky na podjatost celého Úřadu městské části, což formální proces schválení úprav v dopravním značení prodlužuje. Lze předpokládat, že po vyřešení této věci dojde na zbylé části Ořechovky k zavedení zón na jaře 2020," uvádí se na stránkách městské části Prahy 6.

Radnice si od tohoto kroku slibuje, že se v těchto oblastech bude lépe parkovat rezidentům. Negativním dopadem však může být, že modré zóny jsou na Praze 6 tímto krokem prodloužené až na samý kraj města, přitom odstavných parkovišť P+R není dost.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Stát může vyplácet další program COVID nájemné, má schválení Evropské komise

Evropská komise udělila notifikaci třetí výzvě programu COVID nájemné. Sdělila to Štěpánka Filipová, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), které program připravilo a díky schválení komise může začít vyplácet dotace. Stát z COVID nájemného III přispívá podnikatelům zasaženým v souvislosti s pandemií 50 procent na komerční nájem za čtvrtý kvartál loňského roku. Zájemci mohou o podporu žádat do 8. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy