Kompletní přehled luxusních SUV v Česku: Nechte se rozmazlit pohodlím, prostorem i silnými motory

Kompletní přehled luxusních SUV v Česku: Nechte se rozmazlit pohodlím, prostorem i silnými motory
Audi Q3 - Nejmenší SUV z nabídky ingolstadtského výrobce láká hlavně ženy. Pro muže je připravena ostrá verze RS Q3 Auto začíná na ceně 769 900 Kč.
Audi Q5 - Tento model už netrpělivě očekává příchod nové generace. Ještě než se tak stane, si ho ale můžete pořídit s dvoulitrovými motory TDI a TFSI. Nejméně vyjde na 1 021 900 Kč.
Audi Q7 - Nejnovější SUV je nadito moderními technologiemi. Nabízí prostor pro sedm lidí, luxusní interiér nebo natáčecí zadní nápravu. Připravte si na něj alespoň 1 588 900 Kč.
Bentley Bentayga - Tohle je jedno z nejdražších SUV na světě, zároveň je ale také nejrychlejší a nejsilnější. To díky královskému dvanáctiválci pod kapotou. Na cenu se optejte u dealera. Málo to ale není.
Foto: Výrobce
Jan Markovič Jan Markovič
6. 5. 2016 15:44
Kategorie vozů SUV patří mezi řidiči k nejoblíbenějším. Není divu, poskytuje jim pocit nadvlády nad okolním provozem, často prostornou kabinu, a pokud jde o prémiovou kategorii, pak i bohatou výbavu a silné motory. Na českém trhu si můžete pořídit malé Audi Q3 s úsporným dieselem, ale i opulentní Bentley Bentayga s benzinovým dvanáctiválcem. Prohlédněte si kompletní přehled luxusních SUV, která jsou v Česku k dostání.

Pokud nemáte peníze na luxus, můžete se poohlédnout i po SUV spotřebních značek. Ty s cenou začínají už na čtvrt milionu korun. Více najdete zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

USK Praha porazilo s navrátivšími Američankami Szekszárd 83:56

Basketbalistky USK Praha zvítězily v domácím utkání 3. kola Evropské ligy nad maďarským Szekszárdem jednoznačně 83:56 a získaly druhou výhru v tomto ročníku prestižní soutěže.

Nejlepší střelkyní českých mistryň byla s 18 body navrátivší se americká pivotka Brionna Jonesová, její krajanka Alyssa Thomasová pak se 14 body a 10 doskoky zaznamenala double double. Hostům nestačilo ani 15 bodů Zaly Friškovecové a prohrály v Eurolize i třetí zápas.

V dalším utkání skupiny A zavítá pražský celek na hřiště úřadujícího šampiona Jekatěrinburgu. Tam sehraje duel 27. října.

Aktualizováno před 4 hodinami

Požár v budově spalovny v Malešicích se podařilo uhasit, škoda dosáhne stovek milionů

V jedné z budov spalovny v pražských Malešicích ve středu odpoledne hořela technologie, požár způsobil podle odhadu škodu za stovky milionů korun. Příčinu ohně určí vyšetřování. Sdělil to mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Mluvčí Pražských služeb Radim Mana řekl, že spalovna je mimo provoz a minimálně ve čtvrtek to tak zůstane, odpad bude převážen jinam. Potvrdil i odhad škody.

"Ve spalovně došlo k požáru odstavené technologie na čištění spalin v pětipatrové technologické budově o rozměru 30 krát 40 metrů, která procházela rekonstrukcí technologií. S ohledem na počet jednotek byl vyhlášen třetí stupeň poplachu," uvedl Kavka. Zasahovalo deset profesionálních a devět dobrovolných jednotek, používaly také výškovou techniku. Na další budovy se oheň nerozšířil.

Černý kouř byl vidět z velké dálky. Chemická služba podle Kavky měřila zplodiny ohně v několika zasažených částech Prahy, například v Dolních Počernicích, Satalicích, Vinoři, Kyjích a na Černém Mostě, překročení norem ale nezjistila. "Po dobu zásahu byl však ve zmíněných oblastech cítit zápach po požáru a obyvatelům bylo doporučeno nevětrat," uvedl mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Pokrok v kauze Pandora Papers. Úřad zjišťuje, jestli Babiš nespáchal přestupek zamlčením majetku

Černošický městský úřad zjišťuje, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nespáchal přestupek podle zákona o střetu zájmů neúplným oznámením o majetku v takzvané kauze Pandora Papers. Úředníci požádali o součinnost ministerstvo spravedlnosti, uvedl ve středu web iROZHLAS.cz. Babiš už dřív v souvislosti s kauzou odmítl, že by se dopustil čehokoliv nelegálního.

Kauza Pandora Papers se zabývá děním kolem společností v daňových rájích. Podle mezinárodního novinářského týmu poslal premiér Babiš na nákup nemovitostí na francouzské Riviéře přes své offshorové firmy zhruba 380 milionů korun. V dokumentech souvisejících s kauzou podle webu Investigace.cz neuvedl, že vlastní akcie offshorových firem. Podle zákona o střetu zájmů je přitom neúplné oznámení majetku veřejného funkcionáře přestupek, za který hrozí pokuta do výše 50 000 korun, informoval iROZHLAS.cz.

Černošický úřad proto oslovil ministerstvo spravedlnosti, které vidí v tomto případě jako takzvaný evidenční orgán. Ministerstvo by podle úřadu mělo mít možnost získat dokumenty, zda premiér vlastnil nebo vlastní nemovitosti nebo firmy v zahraničí, případně v jakém období je vlastnil.

"Následně by ministerstvo mělo posoudit, zda tyto nemovitosti nebo firmy uvedl v oznámení o majetku podle zákona o střetu zájmů a pokud nikoli, mělo by tuto informaci jako podezření z přestupku oznámit úřadu příslušné obce s rozšířenou působností," uvedl úřad na webu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy