Jak výhodná je karoserie kombi? Někde se za litry v kufru připlácí desetikoruny, jinde tisíce

Jan Matoušek Jan Matoušek
24. 8. 2018 6:10
Kombi si většinou pořizují zákazníci, kteří potřebují větší zavazadlový prostor, MPV nebo SUV je ale až příliš velké. Spolu s litry navíc přichází také vyšší cena. Někdy o pár korun, jindy o několik tisícovek. Podívejte se do galerie, o kolik jsou kombíky napříč všemi třídami dražší než jejich sourozenci s karoserií hatchback či sedan. A vyplatí se vůbec připlácet za větší zavazadlový prostor?

Přehled nových vozů s karoserií kombi a cenou do 400 tisíc korun najdete zde.

BMW řady 3

BMW řady 3 má jako vstupní motor přeplňovanou tříválcovou patnáctistovku o výkonu 100 kW. Ta v sedanu stojí 869 700 korun, u kombi 912 600 korun. To je rozdíl 42 900 korun (nutno podotknout, že u dalších motorů a výbav se tato částka malinko liší). Zajímavostí je, že kufr sedanu má v základu větší objem, 480 litrů, než kombi se 459 litry. V praxi se tedy za více místa nepřiplácí - na druhou stranu má kombi lepší přístup do zavazadelníku a také pravidelnější tvar ložné plochy.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Poslanci uctili minutou ticha zesnulého Jaroslava Kuberu

Poslanci uctili před zahájením první letošní schůze minutou ticha památku Jaroslava Kubery. Předseda Senátu a dlouholetý teplický primátor náhle zemřel v pondělí. Horní komora navrhne vládě vyhlášení státního smutku.

Kubera stál v čele horní parlamentní komory od předloňského roku, před tím byl jejím místopředsedou. V novodobé historii Česka je to poprvé, kdy ve funkci zemřel jeden z nejvyšších ústavních činitelů. Senátorem byl dvě desetiletí. V Teplicích působil jako primátor téměř čtvrt století. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy