Kia se líbí. Dostala prestižní cenu za design

Tomáš Rybecký
25. 3. 2013 17:00
Design vozů Kia byl opět oceněn
Foto: Kia

Kia získala čtyři prestižní ocenění za design, včetně ocenění „Best of the Best". Nejúspěšnějším je nový pro_cee'd.

Po ceně iF product design award z listopadu 2012 přišlo již druhé ocenění pro nový model Kia pro_cee'd. Tím je získání ceny ankety red dot, udělované již od roku 1955 a uznávané za jednu z nejprestižnějších designérských anket na světě.

Mezinárodní „pečeť" kvality je udělována v kategoriích „produktový design", „komunikační design" a „designérské koncepty a prototypy". Z první jmenované kategorie si pro_cee'd odnesl ocenění Nejlepší z nejlepších, stejně jako sedan Optima. Za automobilku Kia se úspěšně zúčastnily také další vozy vytvořené pod dohledem šéfdesignéra Petera Schreyera - pětidveřový model Kia cee'd, kombi cee'd Sportswagon a kompaktní MPV Carens.

Ankety se letos zúčastnilo celkem 1865 výrobců z 54 zemí s 4662 produkty. Porota, složená z 37 členů, posuzovala produkty na základě devíti kritérií včetně úrovně inovace, srozumitelnosti funkce, formální kvality a trvalé udržitelnosti. Ceny budou předány 1. července 2013 v hudebním divadle Aalto v Essenu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy