Kia na Slovensku láme rekordy

Tomáš Rybecký
13. 11. 2012 12:29
Kia v Žilině v říjnu vyrobila rekordní počet aut a překonala loňský celoroční rekord
Foto: Aktuálně.cz

Letošní říjen se pro Kia Motors Slovakia stal rekordním. Ve výrobním závodě v Žilině bylo vyrobeno více než 30 tisíc automobilů, což představuje meziroční růst 35 procent. Zároveň je to nejvyšší počet vyrobených aut za jeden měsíc od zahájení výroby v roce 2006.

Letos opustilo brány závodu již více než 253 tisíc vozů Kia. To je více, než za celý rok 2011 (252 252 vozů). Nárůst nastal zejména po zavedení třetí výrobní směny a také zahájení výroby dvou nových modelů z řady Kia cee´d. Žilinský závod Kia uspokojuje velkou poptávkou po novém kombi Kia cee´d SW v celé Evropě. V prvním čtvrtletí roku 2013 je navíc plánováno zahájení výroby nové generace třídveřové verze modelu pro_cee´d.

Kia Motors Slovakia je prvním výrobním závodem Kia v Evropě. Závod byl budován od roku 2004 a byl spuštěn v roce 2006. Kia na Slovensku zaměstnává více než 3 900 pracovníků. Firma patří v současnosti mezi tři největší výrobce a exportéry na Slovensku. Od zahájení sériové výroby opustilo brány závodu již více než 1,230 milionu vozidel.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy