Kdo sklízí vavříny? Přinášíme přehled, která auta jsou nejprodávanější v 50 největších státech světa

Celkově nejoblíbenější značkou na světě je Toyota. Hilux je podle statistiky Park Indigo nejoblíbenější ve 25 zemích světa.
1. V Rusku je nejprodávanějším autem Hyundai Solaris, na mnoha jiných trzích známý jako Hyundai Accent.
2. USA má jasno, nejoblíbenějším modelem je Ford F-150.
3. Sousední Kanada sdílí stejný názor.
4. V Číně, čtvrté největší zemi na světě, se největší oblibě těší toto MPV, Wuling Hong Guang.
Foto: Výrobci
Eva Srpová Eva Srpová
13. 11. 2017 6:47
Že jsou v Americe oblíbené Fordy řady F a na Blízkém Východě zase pick-up od Toyoty, je známá věc. Přinášíme ucelený přehled padesáti států světa seřazených podle velikosti s informací, který model auta je v nich nejprodávanější.

Britská firma Park Indigo sestavila žebříček nejprodávanějších aut v jednotlivých zemích na světě. Přinášíme srovnání zemí podle jejich rozlohy s informací, které auto si tamní obyvatelé kupují nejčastěji.

V žebříčku ale chybí informace o mnoha afrických státech, nejsou k dispozici. Patří mezi ně mnoho zemí, například obě Konga, Čad, Niger, Mali, Etiopie, Botswana, Somálsko nebo Madagaskar. 

A kdyby vás zajímalo, jaká auta se nejvíce prodávají v Česku, seznam se nachází pod tímto odkazem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Facebook, WhatsApp ani Telegram nevydají data uživatelů v Hongkongu

Provozovatelé sociálních či komunikačních sítí Facebook, WhatsApp a Telegram dali najevo, že odmítnou splnit požadavek čínských úřadů, aby jim poskytli data svých uživatelů v Hongkongu. Tyto webové platformy naznačily, že zvažují dopad kontroverzního nového bezpečnostního zákona, který pro autonomní oblast Hongkongu 30. června schválil Peking.

Ostře kritizovaný zákon definuje čtyři trestné činy, u nichž bude uplatňován. Má jít o separatistické, podvratné a teroristické aktivity a spolupráci s cizími silami s cílem ohrozit národní bezpečnost. Právní akt podle kritiků znamená konec principu "jedna země, dva systémy", kterým Čína Hongkongu při převzetí od Británie v roce 1997 zaručila určité svobody a práva. Sporný čínský právní předpis kriminalizuje některá prodemokratická hesla, jako například "Osvoboď Hongkong, revoluce naší doby!", které má podle hongkongské vlády separatistický význam.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ruská ekonomika letos klesne o šest procent, nejvíce od roku 2009

Ruská ekonomika v letošním roce klesne o šest procent, nejvíce od roku 2009. Vyplývá to z odhadu, který dnes zveřejnila Světová banka (SB). Na ekonomický vývoj v zemi má negativní dopady koronavirová pandemie a pokles cen ropy. K růstu by se Rusko mělo vrátit v letech 2021 a 2022.

Zdravotní krize způsobená pandemií nemoci covid-19 zpomalila podnikatelskou aktivitu v zemi, ale také poptávku po ropě, hlavní ruské vývozní komoditě. Míra nezaměstnanosti v Rusku pak prudce vzrostla v reakci na omezení pohybu zavedeném po celé zemi s cílem zabránit šíření covidu, dodala SB.

V příštím roce by měla ruská ekonomika podle nynějších odhadů SB oživit a hrubý domácí produkt (HDP) vykázat růst o 2,7 procenta. V roce 2022 růst ještě zrychlí, a to na 3,1 procenta, očekává SB. Dodala nicméně, že ani při pozitivním výhledu dalšího růstu se HDP v roce 2022 nedostane na úroveň před pandemií.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Vítkovice sestupují z druhé ligy

Fotbalisté Vítkovic v dnešním utkání 28. kola prohráli 1:3 ve Varnsdorfu a jsou prvním sestupujícím z druhé ligy. Slezané mají dvě kola před koncem na příčky zajišťující záchranu nesmazatelnou ztrátu osmi bodů. Domácí naopak opustili sestupové pásmo.

Varnsdorf do důležitého souboje vstoupil velmi rázně a už v deváté minutě vedl 2:0 po brankách Schöna s Ondráčkem. Po přestávce přidal třetí gól Breda a hosté už jen v nastavení snížili. Varnsdorf se tak po šesti kolech dočkal vítězství a přiblížil se záchraně.

Dvě kola před koncem je Varnsdorf s 25 body těsně nad sestupovým pásmem na čtrnácté příčce a od patnáctého Sokolova ho dělí dva body. Poslední Vítkovice jsou se 17 body už bez šance a po čtyřech letech mají namířeno do třetí nejvyšší soutěže MSFL.

Další zprávy