Kdo sklízí vavříny? Přinášíme přehled, která auta jsou nejprodávanější v 50 největších státech světa

Foto: Výrobci
Eva Srpová Eva Srpová
13. 11. 2017 6:47
Že jsou v Americe oblíbené Fordy řady F a na Blízkém Východě zase pick-up od Toyoty, je známá věc. Přinášíme ucelený přehled padesáti států světa seřazených podle velikosti s informací, který model auta je v nich nejprodávanější.

Britská firma Park Indigo sestavila žebříček nejprodávanějších aut v jednotlivých zemích na světě. Přinášíme srovnání zemí podle jejich rozlohy s informací, které auto si tamní obyvatelé kupují nejčastěji.

V žebříčku ale chybí informace o mnoha afrických státech, nejsou k dispozici. Patří mezi ně mnoho zemí, například obě Konga, Čad, Niger, Mali, Etiopie, Botswana, Somálsko nebo Madagaskar. 

A kdyby vás zajímalo, jaká auta se nejvíce prodávají v Česku, seznam se nachází pod tímto odkazem.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy