Kdo sklízí vavříny? Přinášíme přehled, která auta jsou nejprodávanější v 50 největších státech světa

Celkově nejoblíbenější značkou na světě je Toyota. Hilux je podle statistiky Park Indigo nejoblíbenější ve 25 zemích světa.
1. V Rusku je nejprodávanějším autem Hyundai Solaris, na mnoha jiných trzích známý jako Hyundai Accent.
2. USA má jasno, nejoblíbenějším modelem je Ford F-150.
3. Sousední Kanada sdílí stejný názor.
4. V Číně, čtvrté největší zemi na světě, se největší oblibě těší toto MPV, Wuling Hong Guang.
Foto: Výrobci
Eva Srpová Eva Srpová
13. 11. 2017 6:47
Že jsou v Americe oblíbené Fordy řady F a na Blízkém Východě zase pick-up od Toyoty, je známá věc. Přinášíme ucelený přehled padesáti států světa seřazených podle velikosti s informací, který model auta je v nich nejprodávanější.

Britská firma Park Indigo sestavila žebříček nejprodávanějších aut v jednotlivých zemích na světě. Přinášíme srovnání zemí podle jejich rozlohy s informací, které auto si tamní obyvatelé kupují nejčastěji.

V žebříčku ale chybí informace o mnoha afrických státech, nejsou k dispozici. Patří mezi ně mnoho zemí, například obě Konga, Čad, Niger, Mali, Etiopie, Botswana, Somálsko nebo Madagaskar. 

A kdyby vás zajímalo, jaká auta se nejvíce prodávají v Česku, seznam se nachází pod tímto odkazem.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy