Kde se nejvíc bourá pod vlivem alkoholu? Podívejte se na nejrizikovější místa

Martin Přibyl Martin Přibyl
1. 1. 2019 7:03
Česká asociace pojišťoven aktualizovala svoji alkoholovou mapu. Na základě dat od Police ČR v ní zobrazuje, jaký podíl dopravních nehod má v daném okrese na svědomí alkohol. Kde byste si po včerejší noci měli dát největší pozor? Podívejte se do přehledu, v němž přinášíme i další informace k alkoholu za volantem.
Foto: Česká asociace pojišťoven

44 % nehod pod vlivem znamená zranění nebo smrt

Nejdříve se ale zaměřme na celkovou statistiku. ČAP vychází z dat o nehodovosti z let 2016 až 2018. Policie za tu dobu šetřila 294 865 nehod, alkohol jich měl po celé republice na svědomí pět procent (přesně 14 877). "Tyto nehody pod vlivem alkoholu dále způsobily 5612 lehkých zranění a 801 těžkých zranění. U 190 dopravních nehod zaviněných vlivem alkoholu došlo bohužel také k úmrtí," uvádí Petr Jedlička, pojistný analytik České kanceláře pojistitelů.

Právě riziko zranění nebo úmrtí je s přítomností alkoholu výrazně vyšší než obvykle. "Přibližně každá pátá nehoda šetřená Policií ČR (21 % ze všech nehod) skončila zraněním nebo úmrtím účastníka dopravní nehody. U nehod, kdy hraje roli požití alkoholu, je riziko zranění a úmrtí oproti ostatním nehodám více než dvojnásobné - je totiž prokázáno, že 44 % nehod pod vlivem alkoholu zahrnuje zranění nebo úmrtí," říká Jedlička.

V některých okresech je navíc celorepublikový poměr počtu nehod ovlivněných alkoholem značně překročen. Podívejte se dále.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy