Kamaz v České republice

Automobily Kamaz v České republice.
Automobilka Kamaz má v Rusku tradici, sahající až do roku 1969. První auto s tímto jménem bylo vyrobeno 16. února 1976.
Od historie rovnou k hlavní novince pro letošní rok. Jedná se o provedení s nástavbou pro převoz cestujících, takzvaný babosed.
V podstatě jde o autobus do těžkého terénu, na fotografii s podvozkem 4x4. Samotný podvozek přijde na 1,585 milionu korun bez DPH, za automobil s touto nástavbou se platí nejméně 2 294 490 korun bez daně.
Nástavba má kapacitu 17 míst. O pohon vozu se stará motor Cummins s výkonem 189 kW.
Foto: Jan Matoušek
Jan Matoušek Jan Matoušek
29. 4. 2018 17:50
Prohlédněte si některé automobily Kamaz, které se nabízí i v České republice. Hlavní novinkou pro letošní rok je takzvaný babosed, tedy provedení do těžkého terénu s nástavbou pro převoz pracovních skupin.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy