Kamaz v České republice

Automobily Kamaz v České republice.
Automobilka Kamaz má v Rusku tradici, sahající až do roku 1969. První auto s tímto jménem bylo vyrobeno 16. února 1976.
Od historie rovnou k hlavní novince pro letošní rok. Jedná se o provedení s nástavbou pro převoz cestujících, takzvaný babosed.
V podstatě jde o autobus do těžkého terénu, na fotografii s podvozkem 4x4. Samotný podvozek přijde na 1,585 milionu korun bez DPH, za automobil s touto nástavbou se platí nejméně 2 294 490 korun bez daně.
Nástavba má kapacitu 17 míst. O pohon vozu se stará motor Cummins s výkonem 189 kW.
Foto: Jan Matoušek
Jan Matoušek Jan Matoušek
29. 4. 2018 17:50
Prohlédněte si některé automobily Kamaz, které se nabízí i v České republice. Hlavní novinkou pro letošní rok je takzvaný babosed, tedy provedení do těžkého terénu s nástavbou pro převoz pracovních skupin.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy