Jste expert na historii Škodovky? Kvíz pro domácí automobilové fanoušky

23. 2. 2019 6:57
Škoda Auto je tahounem českého automobilového průmyslu. Jak znáte historii největší české automobilky vy? Zkuste si náš test, v němž zjistíte, jestli jste expert na historii okřídleného šípu.

Aktualizováno před 52 minutami

Barcelona v lize dál vítězí, stejně jako Sevilla bez Vaclíka

Fotbalisté Barcelony pokračují v dobrém vstupu do španělské ligy. Po úvodním vítězství nad Villarrealem porazili v druhém utkání sezony Celtu Vigo 3:0. Také Sevilla uspěla podruhé a opět bez brankáře Tomáše Vaclíka zdolala Levante 1:0.

Barcelonu dál táhne mladík Ansu Fati, sedmnáctiletý útočník otevřel skóre v 11. minutě. Favoritovi se utkání zkomplikovalo těsně před poločasem, protože po druhé žluté kartě za udeření soupeře loktem se ze hřiště poroučel obránce Clement Lenglet.

I v oslabení se katalánskému týmu v druhé půli podařilo potvrdit tři body. Přízemní centr Lionela Messiho si nejprve do vlastní branky srazil Lucas Olaza a skóre v nastaveném čase uzavřel Sergi Roberto.

Sevilla, která vynechala úvodní dvě kola kvůli pozdní dohrávce evropských soutěží z minulé sezony, byla po celé utkání aktivnější. Branku se jí podařilo vstřelit až v 67. minutě, kvůli předcházejícímu faulu ale nebyla videorozhodčím uznána. Vítěz Evropské ligy strhl vedení na svoji stranu až v nastaveném čase, kdy se po centru do vápna trefil Júsuf En-Nesjrí. Vaclík zůstal stejně jako v prvním utkání na lavičce.

I přes převahu proti oslabenému Cádizu, který téměř celý druhý poločas hrál v deseti a posledních dvacet minut po dalším vyloučení dokonce v devíti hráčích, nezvládlo Bilbao získat body proti nováčkovi soutěže. Utkání rozhodla vlastní branka Unaie Lópeze z 57. minuty.

Španělská fotbalová liga - 4. kolo:

FC Sevilla - Levante 1:0 (90.+2 En-Nesjrí), Vigo - FC Barcelona 0:3 (11. Fati, 51. vlastní Olaza, 90.+5 Roberto), Bilbao - Cádiz 0:1 (57. vlastní López).

1. Getafe 3 2 1 0 4:0 7
2. Valencie 4 2 1 1 7:5 7
3. Real Madrid 3 2 1 0 4:2 7
4. Villarreal 4 2 1 1 6:7 7
5. FC Barcelona 2 2 0 0 7:0 6
6. FC Sevilla 2 2 0 0 4:1 6
7. Betis Sevilla 4 2 0 2 5:6 6
8. Cádiz 4 2 0 2 4:5 6