Jmenuje se Škoda Afriq. V Boleslavi pracují na novém studentském autě

Eva Srpová Eva Srpová
25. 11. 2021 10:25
Žáci mladoboleslavského středního odborného učiliště vyvíjejí nový studentský vůz. Poprvé spolupracují s týmem Škoda Motorsport. Jejich plánovaný koncept se jmenuje Afriq a vzdává hold dakarským speciálům.
Foto: Škoda Auto

Ve škodováckém učilišti se pracuje na dalším, v pořadí už osmém studentském voze. Projekty žákovských aut z dílny studentů Středního odborného učiliště Škoda Auto se stávají každoroční tradicí, která jim dává příležitost navrhnout si a vytvořit speciální auto. Tím letošním bude závodně střižený automobil, který má svým vzhledem připomínat vozy z legendární Rallye Dakar.

To také vysvětluje, proč se auto jmenuje Škoda Afriq. Tisková zpráva automobilky nicméně uvádí, že ještě z jednoho důvodu se plánovaný model jmenuje právě takto. Škoda tím chce znovu připomenout, že od letošního roku zodpovídá za aktivity celého Volkswagenu v regionu severní Afriky.

Skica Škody Afriq.
Skica Škody Afriq. | Foto: Škoda Auto

Afriq vychází z SUV Škoda Kamiq a vůbec poprvé v historii studentských aut budoucí škodováci spolupracují s týmem Škoda Motorsport. Zatím není známo mnoho informací, pouze to, že Afriq je dlouhý 4362 milimetrů a má rozvor 2649 milimetrů. Zveřejnila se jedna počítačová vizualizace a také rukou kreslená skica.

Škodovky na Rallye Dakar
Prvním škodováckým autem, které se objevilo na jedné z nejnáročnějších rallye světa, byl sériový Kodiaq v roce 2018. Jako doprovodné vozidlo ho využíval český tým Barth Racing a ujel téměř 10 000 kilometrů přes Peru, Bolívii a Argentinu, v některých případech v nadmořské výšce přes 4500 metrů.

Loni se Rallye Dakar zúčastnil v kategorii Classic bývalý tovární vůz z 80. let Škoda 130 LR s Ondřejem Klymčiwem. Ten se ostatně chystá závodit i letos, i když tentokrát s radikálně upraveným strojem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Italská pobřežní stráž zachránila z lodi 244 migrantů, včetně novorozence

Italská pobřežní stráž zachránila v noci na neděli z lodi blízko pobřeží Kalábrie 244 migrantů, včetně novorozence. Informovala o tom agentura Reuters. Z celkového počtu zachráněných je 41 nezletilých. Je mezi nimi i dítě, které se v sobotu narodilo přímo na lodi.

Itálie v posledních týdnech zažívá nárůst počtu migrantů, kteří připlouvají na lodích. Nejnovější případ zřejmě zvýší tlak na vládu premiéra Maria Draghiho, aby zajistila dohodu s partnery z Evropské unie o tom, jak se s přílivem migrantů vypořádat.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soubor 106 Kupkových kreseb se prodal v aukci za 51 milionů Kč

Soubor 106 kreseb Františka Kupky, které vznikly počátkem 20. století pro francouzskou encyklopedii, se v neděli v Praze vydražil za 42,6 milionu korun. Včetně aukční přirážky za cyklus zaplatí kupec 51,12 milionu korun. Vyvolávací cena souboru byla 25 milionů korun, zvyšovala se po 200.000 korunách příhozy dražitelů po telefonu či internetu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy