Jen 11 značek vyrábí auta déle než Škoda. Prohlédněte si nejstarší automobilky světa

Jan Matoušek Jan Matoušek
28. 7. 2019 7:18
Opel i Fiat si letos připomínají 120 let od výroby svého prvního vozu. O nejstarší automobilky světa přesto nejde. Který výrobce je tím vůbec nejstarším se podívejte do galerie, kde najdete i stručnou historii dvanácti nejstarších dodnes fungujících automobilek. Mezi nimi je místo i pro mladoboleslavskou Škodu.
První osobní auto z Mladé Boleslavi - Laurin & Klement Voiturette A.
První osobní auto z Mladé Boleslavi - Laurin & Klement Voiturette A. | Foto: Škoda Motorsport
Foto: Škoda Auto

Pár slov na úvod...

V následující galerii najdete dvanáct značek, které nejdéle vyrábí osobní auta. Rok u každého výrobce odpovídá době, kdy vyrobil své první auto - nemusí se tedy shodovat s rokem založení firmy jako takové, která se před výrobou automobilů zaměřovala na jiné produkty. V potaz jsme rovněž vzali pouze automobilky, které vyrábí osobní auta dodnes. Z toho důvodu v galerii nenajdete Tatru, protože ta dnes vyrábí již pouze nákladní vozy.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy