Je Superb za milion výjimečným vozem pro papaláše? Známe jeho nejprodávanější verze

Martin Přibyl Martin Přibyl
11. 3. 2019 6:01
"Primátorské SPZ, milionové Superby a podobné nesmysly," hřímal od řečnického pultíku na nedávném sjezdu hnutí ANO jeho předseda a premiér Andrej Babiš. Nelíbí se mu, že se členové jeho hnutí chovají jako papaláši. Nás to přivedlo k zamyšlení. Je Superb za milion skutečně něco výjimečného? Je to symbol papalášství? Od Škody Auto jsme získali prodejní podíly jednotlivých verzí Superbu a zde jsou výsledky.
Foto: Škoda Auto

Majitelé kombi volí dražší verze

Větší oblibě se těší verze kombi, kterou volí 52 procent zákazníků. A jaké jsou nejprodávanější verze? Podívejte se do tabulky, kterou jsme doplnili o základní ceny dané varianty.

Motor Výbava Procentuální podíl Cena
2,0 TDI 140 kW 4×4 DSG Laurin & Klement 19 % 1 110 900 Kč
2,0 TDI 140 kW 4×4 DSG Style 10 % 1 034 900 Kč
2,0 TDI 110 kW 4×2 DSG Style 8 % 923 900 Kč
2,0 TDI 140 kW 4×4 DSG Ambition 7 % 974 900 Kč
2,0 TDI 110 kW 4×2 MAN Ambition 6 % 798 900 Kč

Přibližně každé páté prodané kombi si tedy zákazníka najde s nejsilnějším naftovým dvoulitrem, pohonem všech kol, automatem a v top výbavě Laurin & Klement. To znamená s koženými sedadly, navigací, adaptivním tempomatem, aktivním podvozkem a dalšími luxusními vychytávkami. Jedná se přitom o druhou nejdražší variantu Superbu. Víc dáte jen za kombík s dvoulitrovým benzinem o výkonu 200 kilowattů. A ano, jedná se sice o ceny bez slev, neuvažujeme však také ani příplatkovou výbavu, kterou si řada zákazníků zvolí.

Milionový kombík však není v top pěti nejoblíbenějších verzích jen jeden. Přes onu bájnou hranici se přehoupne i verze Style se stejným silným naftovým dvoulitrem. Jen tyto dvě varianty přitom tvoří téměř třetinu prodejů Superbu Combi. 

 

Právě se děje

před 29 minutami

Sedlákova střelecká série v KHL skončila

Gólová série Lukáše Sedláka v Kontinentální hokejové lize po třech zápasech skončila. Mezi střelce se v dnešním duelu v Nižněkamsku zapsal jiný český útočník Čeljabinsku Tomáš Hyka, ale jen mírnil porážku 4:6.

Sedlák skóroval v minulých třech zápasech a vylepšil svou bilanci v sezoně na 11 branek, dnes společně s Hykou asistovali ve 28. minutě u gólu Andrewa Calofa na 2:2 v přesilovce. Hyka se poosmé v ročníku zapsal mezi střelce v čase 59:50 při power play a snížením na 4:5 vykřesal jiskřičku naděje, kterou ale uhasil krátce po buly střelou do prázdné branky Denis Kazionov.

Čeljabinsk po třetí porážce ze čtyř zápasů zůstal na dně Východní konference a spolu s Dinamem Minsk i celé soutěže.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Demonstrace proti Babišovi bude v úterý na Václavském náměstí v Praze, pak přijdou akce v regionech

Spolek Milion chvilek uvedl, že kvůli velkému zájmu musel přesunout úterní demonstraci v Praze z Karlova na Václavské náměstí. Hlavním požadavkem zůstává demise premiéra Andreje Babiše (ANO). Po pražské demonstraci, která se symbolicky uskuteční na Den lidských práv a začne v 18:00, budou následovat 16. a 19. prosince další protesty mimo hlavní město.

Původně chtěli aktivisté oznámit další protesty až v lednu, poslední vývoj kolem auditní zprávy Evropské komise týkající se premiéra a obnovení jeho trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo je ale přiměl svolat je ještě do konce roku. "Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat," tvrdí Milion chvilek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy