Je Superb za milion výjimečným vozem pro papaláše? Známe jeho nejprodávanější verze

Martin Přibyl Martin Přibyl
11. 3. 2019 6:01
"Primátorské SPZ, milionové Superby a podobné nesmysly," hřímal od řečnického pultíku na nedávném sjezdu hnutí ANO jeho předseda a premiér Andrej Babiš. Nelíbí se mu, že se členové jeho hnutí chovají jako papaláši. Nás to přivedlo k zamyšlení. Je Superb za milion skutečně něco výjimečného? Je to symbol papalášství? Od Škody Auto jsme získali prodejní podíly jednotlivých verzí Superbu a zde jsou výsledky.
Foto: Škoda Auto

Majitelé kombi volí dražší verze

Větší oblibě se těší verze kombi, kterou volí 52 procent zákazníků. A jaké jsou nejprodávanější verze? Podívejte se do tabulky, kterou jsme doplnili o základní ceny dané varianty.

Motor Výbava Procentuální podíl Cena
2,0 TDI 140 kW 4×4 DSG Laurin & Klement 19 % 1 110 900 Kč
2,0 TDI 140 kW 4×4 DSG Style 10 % 1 034 900 Kč
2,0 TDI 110 kW 4×2 DSG Style 8 % 923 900 Kč
2,0 TDI 140 kW 4×4 DSG Ambition 7 % 974 900 Kč
2,0 TDI 110 kW 4×2 MAN Ambition 6 % 798 900 Kč

Přibližně každé páté prodané kombi si tedy zákazníka najde s nejsilnějším naftovým dvoulitrem, pohonem všech kol, automatem a v top výbavě Laurin & Klement. To znamená s koženými sedadly, navigací, adaptivním tempomatem, aktivním podvozkem a dalšími luxusními vychytávkami. Jedná se přitom o druhou nejdražší variantu Superbu. Víc dáte jen za kombík s dvoulitrovým benzinem o výkonu 200 kilowattů. A ano, jedná se sice o ceny bez slev, neuvažujeme však také ani příplatkovou výbavu, kterou si řada zákazníků zvolí.

Milionový kombík však není v top pěti nejoblíbenějších verzích jen jeden. Přes onu bájnou hranici se přehoupne i verze Style se stejným silným naftovým dvoulitrem. Jen tyto dvě varianty přitom tvoří téměř třetinu prodejů Superbu Combi. 

 

Právě se děje

před 10 minutami

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

před 20 minutami

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

před 46 minutami

Írán už od léta drží francouzského vědce i jeho kolegyni

Íránské úřady zadržely a uvěznily francouzského vědce Rolanda Marchala z Pařížského institutu politických věd, informoval list Le Figaro. Teherán Marchala drží podle deníku už od léta, a to společně s jeho francouzsko-íránskou kolegyní Faribou Adelkhahovou, o jejímž zadržení psala íránská média v červenci. Vědkyně byla zatčena pro podezření ze špionáže, důvod Marchalova zadržení zatím není jasný.

Marchalovi tamní úřady povolily setkání s francouzskými diplomaty a přesunuly ho do běžné věznice. V případě Adelkhahové Teherán v říjnu oznámil, že požadavek Francie na propuštění šedesátileté vědkyně s dvojím občanstvím je vměšováním se do vnitřních záležitostí Íránu a vyřešení situace nijak nepomůže.

Další zprávy