Projeli jsme se na Jawě Pionýr. Má vtipnou značku, kterou nedostanete ani na přání

Eva Srpová Blahoslav Baťa Eva Srpová, Blahoslav Baťa
19. 10. 2021 11:45
Pincek, Pionýr, někdy trochu mylně fichtl. Říkalo se mu různě. Zkrátka jawácký malý motocykl, na kterém od konce padesátých až do osmdesátých let začínal skoro každý. Jawu 50/555 si z nostalgie začíná pořizovat čím dál víc fanoušků. Projeli jsme se na krásně zrenovovaném stroji s původní registrační značkou, díky které ostatní řidiči na jezdce pobaveně mávají.
Jawa 50/555 Pionýr | Video: Blahoslav Baťa, Eva Srpová
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Kandidátem na prezidenta francouzských Republikánů bude Ciotti či Pécresseová

Francouzská pravicová strana Republikáni (LR) si v prvním kole hlasování vybrala jako své dva kandidáty pro dubnové prezidentské volby Valérii Pécresseovou a Érica Ciottiho, uvedl list Le Monde. Druhé kolo hlasování, z nějž vzejde hlavní kandidát pravice, se uskuteční v pátek a v sobotu. Vedení strany plánuje vítěze vyhlásit v sobotu odpoledne. O pozici usilovalo celkem pět osobností, v primárkách nyní neuspěl například bývalý evropský vyjednavač pro brexit Michel Barnier.

Předseda strany Christian Jacob ve čtvrtek oznámil, že do závěrečného hlasování se probojovala prezidentka pařížského regionu Valérie Pécresseová, která získala 25 procent stranických hlasů a šéf regionální rady departementu Alpes-Maritimes na francouzské riviéře Éric Ciotti, který v prvním kole zvítězil s 25,59 procenta hlasů.

Prezidentské volby ve Francii se uskuteční v dubnu příštího roku. Průzkumy veřejného mínění favorizují současného prezidenta Emmanuela Macrona. Za jeho vyzývatelku je považovaná šéfka krajně pravicového Národního sdružení (RN) Marine Le Penová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy