Jaro začíná i v autobazarech, je větší nabídka. Před deseti lety se ale prodávaly jiné ojetiny

Octavia je dlouhodobě nejoblíbenější ojetinou v Česku. V nabídce autobazarů je proto hojně zastoupená.
Autobazar AAA Auto zveřejnil statistiky nabízených ojetin za první čtvrtletí letošního roku. V březnu se nabízelo více než 110 000 aut za průměrnou cenu 139 000 Kč. Na desátém místě v žebříčku ojetin, které se v bazaru objevují nejčastěji, je Volkswagen Touran.
Na devátém místě nejvíce inzerovaných aut bylo BMW řady 5, ale jen těsně. Touranů a BMW řady 5 bylo v březnu v inzerátech dohromady asi 2500.
Na osmém pak Ford Mondeo. Ze statistik také vyplynulo, že nabízené vozy v březnu lehce zestárly, a to v porovnání s únorem z 9,4 roku na 9,5 roku stáří. Nájezd mírně stoupl o 400 km na 155 400 kilometrů.
Sedmým autem, které se v nabídce autobazaru objevovalo nejčastěji, bylo BMW řady 3. Bylo jich v inzerátech 1907.
Foto: Škoda Auto
Eva Srpová Eva Srpová
6. 4. 2018 6:49
Desítka nejčastěji nabízených aut v největším autobazaru v Česku pochází od čtyř výrobců. Dominují Škody a Volkswageny. Jaro se začíná projevovat i na nabídce ojetých automobilů, lidé více inzerují i poptávají, vozů je tedy víc. Auta ale nepatrně stárnou a také mají v průměru více najeto. Desítku nejinzerovanějších jsme porovnali s deseti nejprodávanějšími auty před deseti lety.
 

Právě se děje

před 17 minutami

Facebook, WhatsApp ani Telegram nevydají data uživatelů v Hongkongu

Provozovatelé sociálních či komunikačních sítí Facebook, WhatsApp a Telegram dali najevo, že odmítnou splnit požadavek čínských úřadů, aby jim poskytli data svých uživatelů v Hongkongu. Tyto webové platformy naznačily, že zvažují dopad kontroverzního nového bezpečnostního zákona, který pro autonomní oblast Hongkongu 30. června schválil Peking.

Ostře kritizovaný zákon definuje čtyři trestné činy, u nichž bude uplatňován. Má jít o separatistické, podvratné a teroristické aktivity a spolupráci s cizími silami s cílem ohrozit národní bezpečnost. Právní akt podle kritiků znamená konec principu "jedna země, dva systémy", kterým Čína Hongkongu při převzetí od Británie v roce 1997 zaručila určité svobody a práva. Sporný čínský právní předpis kriminalizuje některá prodemokratická hesla, jako například "Osvoboď Hongkong, revoluce naší doby!", které má podle hongkongské vlády separatistický význam.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ruská ekonomika letos klesne o šest procent, nejvíce od roku 2009

Ruská ekonomika v letošním roce klesne o šest procent, nejvíce od roku 2009. Vyplývá to z odhadu, který dnes zveřejnila Světová banka (SB). Na ekonomický vývoj v zemi má negativní dopady koronavirová pandemie a pokles cen ropy. K růstu by se Rusko mělo vrátit v letech 2021 a 2022.

Zdravotní krize způsobená pandemií nemoci covid-19 zpomalila podnikatelskou aktivitu v zemi, ale také poptávku po ropě, hlavní ruské vývozní komoditě. Míra nezaměstnanosti v Rusku pak prudce vzrostla v reakci na omezení pohybu zavedeném po celé zemi s cílem zabránit šíření covidu, dodala SB.

V příštím roce by měla ruská ekonomika podle nynějších odhadů SB oživit a hrubý domácí produkt (HDP) vykázat růst o 2,7 procenta. V roce 2022 růst ještě zrychlí, a to na 3,1 procenta, očekává SB. Dodala nicméně, že ani při pozitivním výhledu dalšího růstu se HDP v roce 2022 nedostane na úroveň před pandemií.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Vítkovice sestupují z druhé ligy

Fotbalisté Vítkovic v dnešním utkání 28. kola prohráli 1:3 ve Varnsdorfu a jsou prvním sestupujícím z druhé ligy. Slezané mají dvě kola před koncem na příčky zajišťující záchranu nesmazatelnou ztrátu osmi bodů. Domácí naopak opustili sestupové pásmo.

Varnsdorf do důležitého souboje vstoupil velmi rázně a už v deváté minutě vedl 2:0 po brankách Schöna s Ondráčkem. Po přestávce přidal třetí gól Breda a hosté už jen v nastavení snížili. Varnsdorf se tak po šesti kolech dočkal vítězství a přiblížil se záchraně.

Dvě kola před koncem je Varnsdorf s 25 body těsně nad sestupovým pásmem na čtrnácté příčce a od patnáctého Sokolova ho dělí dva body. Poslední Vítkovice jsou se 17 body už bez šance a po čtyřech letech mají namířeno do třetí nejvyšší soutěže MSFL.

Další zprávy